Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу в першому читанні проект закону про внесення змін до статті 265 Кримінального кодексу України (щодо незаконного поводження з радіоактивними матеріалами), внесений народним депутатом України В.Келестиним

21 жовтня 2005, 15:01

Законопроект має за мету удосконалення кримінальної відповідальності за найбільш серйозні злочини, пов'язані з незаконним поводженням з радіоактивними матеріалами, які є у свою чергу, одним із знарядь тероризму, а тому питання боротьби з їх незаконним обігом – носінням, зберіганням, придбанням, збутом, виготовленням, передачею тощо набуває надзвичайної актуальності.

Необхідність прийняття законопроекту зумовлена тим, що в умовах становлення демократичного суспільства, радикальних економічних і політичних перетворень, реформування власності і системи господарювання, в Україні гострою проблемою є боротьба з організованою злочинністю, яка в значній мірі залишається латентною і викриття якої потребує значних зусиль з боку правоохоронних та контролюючих органів.

Відповідальність за ці діяння передбачена статтею 265 чинного КК України, при цьому санкція ч.1 цієї статті передбачає позбавлення волі на строк до п'яти років. Отже, відповідно до статті 12 КК України, цей злочин не є тяжким.

Той факт, що зазначений злочин не відноситься до тяжких, тягне за собою неможливість здійснювати щодо підозрюваних у глибоко законспірованих відповідних злочинах усіх необхідних оперативно-розшукових заходів, які Законом України "Про оперативно-розшукову діяльність" дозволено здійснювати лише у випадках вчинення або підготовки тяжких злочинів.

Комітет підтримав законопроект, направлений на усунення недоліків законодавства та удосконалення кримінальної відповідальності за найбільш серйозні злочини, пов'язані з незаконним обігом радіоактивних речовин.