Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи розглянув проект закону про Державний бюджет України на 2004 рік

02 жовтня 2003, 13:11

Як зазначали народні депутати, у поданому Кабміном проекті бюджету не враховано доручення Верховної Ради України, викладене в Постанові про Основні напрями бюджетної політики щодо подання разом з проектом Держбюджету, програми погашення заборгованості підприємств і організацій перед бюджетом із сплати податків та зборів. Не відображено також план видатків Мінохорони природи і Держкомітету природних ресурсів на заходи з підвищення ефективності державного управління у сфері охорони навколишнього природного середовища та використання природних ресурсів.

У позиції доходної частини бюджету члени Комітету підтримали пропозиції щодо підвищення збору за спеціальне використання водних ресурсів та за користування водами для потреб гідроенергетики й водного транспорту. "Адже одна лише відміна діючого понижуючого коефіцієнта в цьому питанні дасть прибуток біля третини мільярда гривень. Ще більше може дати збір за геологорозвідувальні роботи, виконувані за рахунок держбюджету, що разом з рентною платою за газовий конденсат і надходженнями за забруднення навколишнього природного середовища збільшить бюджет майже на півмільярда гривень", - наголосив Голова Комітету Г.Руденко.

Щодо пропозицій по видатках, то головну увагу народні депутати приділили пунктам, що стосуються соціально-економічного й медичного забезпечення усіх категорій населення, постраждалого від аварії на Чорнобильській АЕС. Для більшої чіткості і порядку, усі кошти на фінансування підтримки і захисту громадян, відображених у графі Мінсоцпраці пропонується передати МНС. Першорядними також стали пропозиції й турбота про екологічний стан у державі. Зокрема, внесено поправки щодо поліпшення фінансового забезпечення розвитку мінерально-сировинної бази, створення і збереження природно-заповідного фонду, поводження з відходами та небезпечними хімічними речовинами, розробки цільових програм і новітніх технологій у сфері енергозбереження, захист сільського господарства від шкідливої дії вод, ведення лісового господарства й мисливства, запобігання техногенних катастроф та упередження аварій у житлово-комунальному господарстві тощо.