Вебдоступність державних сайтів для українців. Презентація дослідження, - Комітет з питань цифрової трансформації

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
29 лютого 2024, 16:54

Цифровізація поступово охоплює весь простір навколо нас. Не виключенням стають і органи державної влади. Багато державних послуг вже переведено у цифровий простір, і у громадян є можливість отримати послуги через додаток у телефоні за кілька кліків. Також кожна державна установа має свій сайт, де можна швидко знайти необхідну інформацію.

Але наскільки ці сайти наповнені корисною інформацією? Наскільки вони інклюзивні та доступні для людей з інвалідністю?

Для з’ясування цих питань було проведено моніторинг базової доступності 100 державних вебсайтів, результати якого, сьогодні, 29 лютого були презентовані широкому колу громадськості.

Для держави важливо, щоб всі громадяни могли користуватися цифровими інструментами. Саме тому протягом декількох років за підтримки партнерів уряд працює над тим, щоб стимулювати підвищення вебдоступності в Україні та держсекторі зокрема.

Відеозапис презентації можна переглянути за посиланням http://surl.li/rbeqg

Про проведене дослідження, під час брифінгу, який відбувся у Медіацентрі Україна – Укрінформ, розповідали:

Валерія Ткач – заступниця директора Департаменту з розвитку електронних послуг Міністерства цифрової трансформації України;

Володимир Брусіловський – керівник «Проєкту підтримки Дія» Програми розвитку ООН (UNDP) в Україні;

Дмитро Попов – консультант із питань цифрової доступності в UNDP в Україні, сертифікований спеціаліст Міжнародної асоціації фахівців з вебдоступності та автор дослідження.

З результатами дослідження можна ознайомитись за посиланням  http://surl.li/rbhzh

Дослідження реалізували UNDP в Україні за фінансування Уряду Японії в партнерстві з Міністерством цифрової трансформації України в межах «Проєкту підтримки Дія» за підтримки Уряду Швеції.

Цифровізуємо країну. Вдосконалимо сайти державних органів.