Олександр Мережко: Двосторонні угоди про гарантії безпеки Україна може підписати не лише з учасниками G7, а й із більшою частиною держав-членів НАТО

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
18 лютого 2024, 13:00

Підписання Україною та Німеччиною угоди про гарантії безпеки та двосторонні відносини – це масштабний документ, одним із найголовніших пунктів якого є чітка обіцянка ФРН підтримувати нашу країну стільки, скільки буде необхідно для відновлення нашої територіальної цілісності та захисту від агресора.

Про це заявив народний депутат, Голова Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко.

«Схожа угода була раніше підписана між Великою Британією та Україною, а тепер ми маємо двосторонній документ із Німеччиною. Ідеться про широкий спектр допомоги, що передбачає, наприклад, надання додаткових видів озброєнь, а також кроки в напрямку надання гуманітарної допомоги, підтримки в питаннях боротьби з корупцією, розвитку інститутів демократичного суспільства, питань кібербезпеки. Окремо варто виділити напрям реконструкції економіки України, якому в тексті угоди присвячено окремий блок», - зазначив політик.

Він додав, що всі на сьогодні підписані угоди про гарантії безпеки – із Великою Британією, із Німеччиною та Францією, – перебувають у рамках декларації Великої сімки.

«Надалі очікуються укладення аналогічних документів з іншими країнами-учасницями G7, однак я не виключаю, що коло держав буде значно ширший. Усе ж я очікую, що угоди про гарантії безпеки для України підпише більша частина країн-членів НАТО», - сказав народний депутат.

Він також звернув увагу на те, що підписання угод із Німеччиною та Францією відбулося у той час, коли проводиться Мюнхенська безпекова конференція 2024.

«Це унікальний майданчик, рівень представництва на якому говорить сам за себе. Тут є можливість поспілкуватися, вступити в дискусію, донести свою точку зору тим людям, політикам, які ухвалюють рішення глобального масштабу. Крім того, важливо не лише те, про що говорять на дискусійних панелях, а й те, що відбувається у кулуарах. Це теж унікальна можливість поспілкуватися з колегами, переконати їх у чомусь, попросити про конкретну допомогу. То це надзвичайно важливий захід, хоча конференція не ухвалює юридично обов’язкових рішень», - наголосив парламентарій.

За його словами, західні політики вже чітко розуміють, що для них набагато дешевше зупинити російського агресора на території України й не дати йому просунутися далі.