12 лютого 2024, 18:26
Сьогодні в Україні вкрай необхідне переформатування роботи Міністерства у справах ветеранів, потрібне напрацювання єдиної ветеранської політики, єдиної дорожньої карти. Зараз часто буває так, що працюють державні й обласні програми, програми підтримки на рівні громад, але ветеран повертається саме в громаду й не розуміє, з чого починати свій шлях до цивільного життя.
Про це заявила народна
депутатка від «Слуги Народу» Ірина Борзова.
«Ветерану доводиться у громаді, у рідному населеному пункті, куди він повернувся, бігати в різні управліннями, збирати купу документів і добиватися всього самотужки. Так не має бути, а в центрі уваги роботи Міністерства у справах ветеранів повинен бути сам ветеран. Дуже важливо, що сьогодні ветеранська політика є елементом оборонної політики, бо, на жаль, рф продовжує страшну війну проти України та нашого народу, тож буде все більше», - зазначила парламентарій.
За її словами, наші захисники й захисниці повинні розуміти, що, повертаючись до цивільного життя, у суспільство, державні органи влади, місцеве самоврядування допоможуть їм і першочергово об’єднаються навколо допомоги ветерану.
Народна депутатка додала, що на кінець 2023 року, за даними Міністерства у справах ветеранів, понад 900 тис. осіб внесено до державного реєстру ветеранів. Однак поки складно говорити про якусь остаточну цифру, оскільки війна триває.