Суспільному мовнику - 7 років

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
19 січня 2024, 12:49

 

Цього дня, 7 років тому, в Україні було створене Суспільне мовлення, - повідомляє Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики.

«Суспільне - не тільки результат, а й шлях. 1997, 2005, 2013 - період спроб, який завершився 19 січня 2017 року. Нарешті з’явилося Суспільне Мовлення. Офіційно. Мабуть, для того, щоб ця подія сталася, треба було, щоб Україна міцно стала на шлях євроінтеграції. Сильний суспільний мовник і досі згадується у більшості документів як важлива умова, пов’язана з нашим курсом до ЄС. Приємно, що на посаді Голови підкомітету з питань інформаційної політики, я також була дотичною до оновлення законодавства та перетворення Суспільного на Суспільні медіа», - розповідає Заступниця голови Комітету Євгенія Кравчук.

За роботою мовника Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики стежив від початку скликання. Для сприяння розвитку компанії було розроблено та ухвалено низку законів, а спільно з НСТУ проведено декілька заходів. У стінах центрального офісу Суспільного рік тому відбулось виїзне засідання профільного підкомітету з питань інформаційної політики.

«Суспільне має залишатися суспільним, все, що держава має робити, - давати гроші та не чіпати руками», - неодноразово наголошував голова Комітету Микита Потураєв у контексті дискусій про підтримку та незалежність мовника.

Комітет вітає працівників медіа з гарною подією та новим роком життя суспільної телерадіокомпанії.

А 7 лютого 2024 року підкомітет з інформаційної політики та європейської інтеграції разом з Комітетом свободи слова знову побуває на Суспільному з виїзним засіданням. Мета візиту - підбити річні підсумки та поговорити про розвиток мовника.