Члени ТСК для підготовки та комплексного врегулювання питань надання соціальних гарантій ветеранам війни, Захисникам і Захисницям України та членам їх сімей провели зустріч з керівництвом Міністерства соціальної політики

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
20 грудня 2023, 17:41

 

14.12.2023 відбулася зустріч Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України для підготовки та комплексного врегулювання питань надання соціальних гарантій ветеранам війни, Захисникам і Захисницям України та членам їх сімей, членам сімей загиблих(померлих) ветеранів війни, членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України (далі-ТСК) з керівництвом Міністерства соціальної політики України.

На зустрічі були присутні Голова ТСК Остапенко АД., заступник Голови ТСК Лопушанський А.Д., члени ТСК Короленко-Усова В.Ю. та Приходько Н.І.

На зустрічі обговорювалися питання:

- оздоровлення ветеранів війни, Захисників і Захисниць України та членів  їх сімей, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України та окремо – їх дітей;

- вирішення питання оздоровлення та відпочинку, визначених законодавством категорій дітей, які не мають змоги поїхати до МДЦ „Артек” та не відповідають умовам експерименту є-Оздоровлення (особливо - щодо дітей-сиріт), а також аналіз оздоровлення дітей в умовах вказаного експерименту у порівнянні з 2021 роком;

- участь центральних органів виконавчої влади в оздоровленні дітей за кордоном, контроль якості та ефективності;

- протезування в Україні, яке гарантоване державою.

Міністр Оксана Жолнович доповіла, що у санаторіях сфери управління Мінсоцполітики було забезпечено санаторно-курортним лікуванням ветеранів війни (крім ветеранів, що набули відповідного статусу з 2014 року), у 2021 році - 4 965 осіб, у 2022 році - 1 793 особи.

Водночас, Міністерством соціальної політики розроблено проект стандарту надання послуги соціальної адаптації для ветерана та його сім’ї на етапі повернення до умов цивільного життя.

В межах програми, зокрема передбачено на базі санітарно-курортних закладів проведення тижневої програми соціального відновлення з сім'єю під супроводом психологів, соціальних працівників та соціальних педагогів, спрямована для збереження і відновлення соціальних зав’язків, сприяння формуванню довірливих стосунків у сім’ї, стабілізації психоемоційного стану, стійкості до бойової психологічної травматизації на етапі відновлення.

Міністерка наголосила, що надання послуги соціальної адаптації ветеранів та членів їх сімей вдало пілотовано у Полтавській області (для 60 сімей).

Станом на 18.10.2023 в межах бюджетної програми ,,Оздоровлення і відпочинок дітей, які потребують особливої уваги і підтримки, в дитячих оздоровчих таборах МДЦ ,,Артек”, ДЦ ,,Молода Гвардія” і в дитячих закладах вищої категорії, починаючи з 20.07.2023 (1-4 зміни) у дитячому центрі ,,Артек” придбано 2 590 путівок, зокрема для:

459 дітей-сиріт;

925 дітей, позбавлених батьківського піклування;

230 дітей, один із батьків яких загинув/пропав безвісти внаслідок збройної агресії рф;

40 рідних дітей батьків-вихователів або прийомних батьків, які проживають в одному дитячому будинку сімейного типу або в одній прийомній сім’ї;

936 дітей з малозабезпечених сімей.

У межах експериментального проекту щодо надання та оплати послуг з оздоровлення і відпочинку дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки за принципом ,,гроші ходять за дитиною” було заплановано придбати  20 434 путівок до дитячих закладів оздоровлення і відпочинку вищої категорії. Станом на 23.11.2023 спрямовано кошти у сумі 82 511 125 гривень для забезпечення оздоровлення 5 825 дітей.

Для порівняння у такі заклади (без експерименту) у 2021 році спрямовано кошти для забезпечення оздоровлення 4 445 дітей, у 2022 році– 1 202 дітей.

Також, у 2022 році Міністерством було направлено відкрите звернення до урядів, дипломатичних представництв, посольств усіх країн світу щодо надання та забезпечення можливостей оздоровлення та відпочинку українським дітям у зв’язку з воєнним вторгненням в Україну російської федерації.

У відповідь на звернення до Мінсоцполітики, МЗС, Нацсоцслужби надходять запрошення стосовно організації оздоровлення та відпочинку українських дітей за кордоном.

За наслідками обговореного на нараді, інформуємо, що Мінсоцполітики має на меті спільно з МЗС та закордонними дипломатичними установами України повторно провести роботу з практичного вирішення організаційних питань з прийому українських дітей на оздоровлення та відпочинок, забезпечити поширення зазначеної інформації серед центральних і місцевих органів виконавчої влади за кордоном.

Міністерство соціальної політики постійно працює над тим, щоб протезування в Україні було доступним, а допоміжні засоби реабілітації відповідали за якістю міжнародним стандартам.

Наразі суттєво спрощена процедура звернення та отримання направлення за протезом. Це можна зробити в лікарні, де перебуває людина, через ЦНАП або ж електронному кабінеті особи з інвалідністю.

Голова ТСК Анатолій Остапенко зауважив, що на сьогодні всі процеси по’вязані з адаптацією наших Захисників і Захисниць, членів їх сімей мають бути відпрацьованими і ефективними, адже саме ця ефективність залежить від органів центральної виконавчої влади.