Олександр Корнієнко: Закон України про адміністративну процедуру є важливим у плані відновлення України

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
20 грудня 2023, 13:15

 

Перший заступник Голови Верховної Ради України взяв участь у прес-конференції щодо набрання чинності Закону України «Про адміністративну процедуру», зокрема, що змінюється для громадян, бізнесу й органів влади. 

«Цей Закон унікальний як у контексті довгої історії його прийняття в Україні, так і в тому, який він насправді матиме вплив на подальший розвиток нашої держави», — наголосив насамперед Олександр Корнієнко, зауваживши, що законодавчий акт є євроінтеграційним та важливим у плані відновлення України. 

Водночас він зазначив, що йдеться не просто про формальний бік справи, що чиновники тепер будуть по-іншому взаємодіяти із громадянами: «Його прийняття насправді також говорить про готовність суспільства та нашої держави до змін, до нового діалогу, який розпочне абсолютно новий розділ якості цих відносин». 

Перший віцеспікер висловив очікування, що цей крок спричинить те, що громадяни почнуть бути більше співтворцями та відчувати співвідповідальність за діяльність публічної служби в Україні. 

Також він акцентував, що найближчим часом сподівається на прийняття Парламентом урядового законопроекту №10161 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів у зв’язку з прийняттям Закону України «Про адміністративну процедуру», що дозволить запрацювати ЗАП на повну силу.

Олександр Корнієнко висловив вдячність партнерам за підтримку імплементації Закону, адже у громадянина з’являється серйозний інструмент захисту себе у відносинах із державними службовцями. 

«Важливо імплементувати цей складник реформи публічного врядування у життя. Верховна Рада України підтримує це рішення й допомагатиме на шляху реалізації — усе, що потрібно, зробимо», — наголосив насамкінець Перший заступник Голови Верховної Ради України. 

Довідково. Закон «Про адміністративну процедуру» набрав чинності 15 грудня 2023 року. Він впроваджує нові загальні правила взаємодії адміністративних органів із громадянами й бізнесом. Це один із законів, який в історії України чекав на прийняття понад 20 років. Його почали розробляти у 1998 році. 

Захід відбувся за підтримки проекту Європейського Союзу «Продовження підтримки комплексної реформи державного управління в Україні» (EU4PAR).