Юлія Гришина: Посли європейських держав в Україні особисто переконалися, що в нашій державі немає жодних утисків нацменшин

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
14 грудня 2023, 11:28

Упродовж останніх років Україна працювала над питанням захисту прав нацменшин, а останніми місяцями ця робота була максимально активізована. Як наслідок – Верховна Рада ухвалила великий законопроєкт щодо різних питань життєдіяльності нацменшин, у якому враховано всі висновки й рекомендації Єврокомісії та Венеційської комісії. Для того, щоб представники країн ЄС побачили, як живуть нацменшини в Україні, МЗС організувало спеціальну поїздку на Закарпаття.

Про це розповіла народна депутатка, заступниця голови фракції «Слуга Народу», членкиня парламентського Комітету з питань освіти, науки та інновацій Юлія Гришина.

«Навіть після ухвалення законопроєкту ми все одно почули певні меседжі Угорщини про те, що на Закарпатті тривають утиски нацменшин. Тому МЗС організувало безпрецедентний захід – поїздку послів понад 20 європейських країн разом із послом ЄС в Україні Катаріною Матерновою на Закарпаття. Це було зроблено для того, щоб вони на власні очі побачили, що відбувається в регіоні, як живуть нацменшини, як вони почуваються і чи є там утиски», - зазначила парламентарій.

За її словами, усі запрошені посли погодилися поїхати на Закарпаття. У межах заходу був проведений великий брифінг за участі місцевої влади, організовані зустрічі в навчальних закладах, в угорському університеті, в угорському ліцеї, у ліцеї, де навчаються представники нацменшин, з представниками релігійних конфесій.

«За результатами всіх цих зустрічей усі посли європейських країн зробили заяву для ЗМІ та опублікували заяви у своїх соцмережах про те, що вони безпосередньо переконалися, перебуваючи на Закарпатті, у відсутності будь-яких утисків. Закон щодо нацменшин, ухвалений парламентом і підписаний Президентом, позитивно сприймається представниками нацменшин», - наголосила народна депутатка.

Вона також нагадала, що представники нацменшин Закарпаття підписали листа до голови Євроради Шарля Мішеля і прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана, щоб вони підтримали рішення щодо євроінтеграційного руху на саміті лідерів ЄС.