USAID висловило зацікавленість у запровадженні в Україні KPI для сімейних лікарів, — Михайло Радуцький

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
26 жовтня 2023, 19:05

 

Про це Голова Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький повідомив за результатами зустрічі у Вашингтоні з заступником директора бюро з питань охорони здоров’я USAID Джеймсом Мелоні, спеціальним радником з питань відновлення України USAID Алексом Терським, співробітником відділу моніторингу та оцінки роботи в Україні Каєм Принтапом та іншими партнерами з USAID.

Американське агентство з міжнародного розвитку (USAID) багато років надає Україні фінансову, експертну та технічну підтримку. Зокрема, за напрямками запровадження Е-рецепту, оцінки медичних технологій (ОМТ), програми реімбурсації, боротьби з ВІЛ\СНІД та оновлення законодавства.  

Сторони обговорили актуальні ініціативи, в реалізації яких Комітет може співпрацювати з USAID. Зокрема,  йщлося про нову редакцію «Основ законодавства України про охорону здоров’я», над якою працює Комітет.

«Цей закон комплексно не переглядався з 1992 року. Зрозуміло, що з того часу багато чого змінилося, тому необхідно не вносити зміни до документу, а ухвалити його нову, сучасну редакцію. Це надважливий документ, який я називаю Конституцією медицини. Запропонував USAID приєднатися до розробки законопроєкту на експертному та технічному рівні», — зазначив Михайло Радуцький.

Також співрозмовниками порушувалося питання запровадження оцінки роботи сімейних лікарів. За словами Голови Комітету, на «первинці» особливу увагу потрібно приділяти профілактиці серцево-судинних захворювань.

«Саме сімейний лікар має періодично направляти на обстеження, до лікаря-спеціаліста, звертати увагу пацієнта на фактори ризику. Тому необхідно вводити KPI роботи сімейного лікаря, одним із показників якого буде саме профілактика серцево-судинних захворювань. Американські партнери висловили зацікавленість в тому, щоб допомогти Україні розробити критерії якості роботи лікарів «первинки»», — повідомив Михайло Радуцький.

Окрім того, на зустрічі розглянули два документи: Стратегію розвитку системи охорони здоров’я до 2030 року та План післявоєнного відновлення сфери охорони здоров’я України до 2030 року.