13 жовтня 2023, 15:45
13 жовтня 2023 року у Комітеті з питань аграрної та земельної політики відбулась робоча зустріч щодо обговорення євроінтеграційного законопроекту «Про виноград та продукти виноградарства» реєстр. №9139, який готується до другого читання.
В обговоренні взяли участь Голова Комітету Олександр Гайду, заступник Голови Комітету Степан Чернявський, голова підкомітету з питань євроінтеграції Марина Нікітіна, голова підкомітету з питань ціноутворення та розвитку зовнішньоекономічної діяльності в агропромисловому комплексі Андрій Богданець, керівник секретаріату Комітету Олександр Старинець, перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький, керівник сектору сільського господарства Представництва Європейського Союзу в Україні Крістіан Бен Хелл, директор Національного наукового центру «Інститут виноградарства і виноробства імені В.Є.Таїрова» Ірина Ковальова, представники галузевих асоціацій виноградарської та виноробної галузі, ключових та крафтових виробників вина.
Під час обговорення законопроекту представник ЄС наголосив на необхідності існування в Україні ефективної законодавчої бази для виноградарства та виробництва винних виробів, яка відповідає нормам і стандартам ЄС. У зв’язку з отриманням статусу кандидата в члени Європейського Союзу виникає необхідність швидкого впровадження вимог ЄС у цій сфері, зокрема Регламентів ЄС 1308/2013 щодо вина та 251/2014 щодо ароматизованих вин.
Оскільки сільське господарство є однією з провідних галузей промисловості в Україні та опорою її економіки, то і надалі воно відіграватиме важливу роль у розвитку країни. Це також стосується виноградарства та виноробства для сталого існування якого необхідно створення еквівалентної правової бази. Під час заходу також обговорювалось питання надання українським виробникам вина певного перехідного періоду для адаптації до нових правил на ринку вина тощо.
Особливу увагу народні депутати України - члени Комітету приділили питанню щодо майбутнього вступу України до родини ЄС і наголосили, що кожен рік перехідного періоду в будь якій галузі сільського господарства спричинить для України відповідну затримку.