Кримська платформа чітко фіксує єдину позицію нашої держави: Крим буде, має бути й може бути звільнений та деокупований

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
22 серпня 2023, 10:37

 

 «Україна робить важливий крок для привернення уваги міжнародної спільноти до проблеми деокупації Криму та реінтеграції його в Україну», — наголосив голова Комітету Верховної Ради України з питань правової політики Денис Маслов.  «Кримська платформа – це серйозний політико-дипломатичний рівень», — зауважив політик напередодні проведення Третього саміту Кримської платформи.

«На попередніх самітах були присутні голови багатьох держав, очільники урядів, офіційні представники держав, лідери думок. Кримська платформа спрямована на те, щоб у світі панувала єдина позиція щодо того, що Крим буде, має бути й може бути звільнений та деокупований. І це є складовою формули миру нашого Президента Володимира Зеленського. По-іншому не буде», — наголосив парламентарій.

Водночас заступниця голови парламентського Комітету з питань інтеграції України з ЄС, голова Постійної делегації Верховної Ради України України у ПАРЄ Марія Мезенцева зауважила, що питання деокупації Криму – це важлива складова безпеки в Чорноморському басейні, а це прямо впливає на продовольчу безпеку всього світу.

«Саміт Кримської платформи був ініційований Президентом Володимиром Зеленським і спеціальним офісом, який працював над цим питанням ще до повномасштабного вторгнення. Звісно, головними пріоритетними питаннями були права українців у Криму, пакет законопроєктів, за які Верховна Рада почала вже голосувати у 2020-2022 рр. про статус корінних народів, як-от кримські татари, кримчаки тощо, загальне право на майно після того, як український Крим юридично повернеться до складу України, питання, що стосуються глибокого безпекового характеру та Чорноморського басейну», — сказала народна депутатка.

Вона також нагадала, що парламентське засідання Міжнародної Кримської платформи відбудеться у жовтні в Празі.