Всесвітній день навколишнього середовища

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
05 червня 2023, 16:10

 

«Щорічно 5 червня відзначається Всесвітній день охорони навколишнього середовища (World Environment Day). Саме в цей день 1972 року в Стокгольмі відкрилася Конференція Організації Об’єднаних націй з проблем довкілля, на якій були присутні повноважні представники 113 держав. Наслідком цієї Конференції стало створення Програми ООН з довкілля (ЮНЕП).

Офіційно Всесвітній день охорони довкілля був заснований Генеральною асамблеєю ООН на 27-й сесії 15 грудня 1972 року відповідно до резолюції №A/RES/2994 (XXVII).

Всесвітній день охорони довкілля є одним з основних способів привернути увагу світової громадськості до проблем довкілля, а також стимулювати політичний інтерес і відповідні дії.

467-й день війна боляче б’є по кожному українцю, по її інфраструктурі, культурним та природним цінностям, нещадно руйнує навколишнє природнє середовище. Страждають повітря, вода, земля, рослини і тварини.

Збитки, завдані екологічній системі України, спричинені російською воєнною агресією, становлять сотні мільярдів гривень.

В результаті масованих обстрілів всієї території України повітря забруднене викидами, спричиненими лісовими пожежами і загораннями палива на об’єктах енергетичної інфраструктури.

Від війни постраждала третина українських лісів, понад 23 тис га вигоріли повністю. Під окупацією та у зоні бойових дій перебувають тисячі гектарів землі. Зокрема, під окупацією перебуває 10 національних природних парків, 8 заповідників, 2 біосферних заповідники. Близько 600 видів фауни та 750 видів флори опинилися під загрозою знищення, у цьому числі й червонокнижні види. Зафіксовано близько тисячі випадків смерті дельфінів на узбережжях України, Болгарії та Туреччини. Окуповано 132 родовища корисних копалин.

За даними Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів за рік повномасштабної війни задокументовано понад 2.3 тис. злочинів проти природи.

Охорона навколишнього природного середовища є системою державних, суспільних та міжнародних заходів, які забезпечують раціональне використання, відновлення, примноження та збереження природних ресурсів від руйнування, забруднення та виснаження.

Сподіваюся на подальшу підтримку світовими лідерами України в подоланні викликів, які постали перед екологічною системою України через російське вторгнення.

Світ не повинен мовчати, коли росія вчиняє екологічні злочини та щодня руйнує екологію України. У міжнародному праві навмисна шкода природному середовищу вважається воєнним злочином.

Закликаю світову спільноту сприяти у притягненні держави-агресора до відповідальності за злочини, скоєні проти довкілля України, зокрема забруднення землі, повітря, спалені ліси, знищені природні ресурси, а також сприяти у відшкодуванні збитків, завданих екології України агресивною війною росії.

Разом ми здатні зберегти довкілля, зробити його кращим і не забувати про його охорону та збереження природних скарбів!», - Перший заступник Голови Комітету з питань антикорупційної політики Я.Юрчишин.