Парламент спростив ввезення дронів та іншої продукції, необхідної для ЗСУ

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
07 лютого 2023, 12:12

Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт №8360, який скасовує ПДВ на ввезення безпілотників, прицілів, тепловізорів, засобів зв’язку й інших необхідних нашим військовим засобів. Таким чином наші воїни зможуть отримати більше та швидше дуже потрібне на передовій обладнання.

Про це розповів народний депутат, голова Комітету ВР із питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

«Цей законопроєкт є наслідком роботи нашого комітету з волонтерськими організаціями, що постачають на територію України безпілотні літальні апарати й іншу продукцію, необхідну для ЗСУ сьогодні. Це і тепловізори, і приціли, і рації. Ми вважаємо, що нині, навіть якщо ці товари постачаються з комерційною метою, вони так чи інакше використовуються для наших Збройних сил і перемоги. Тому ми звільняємо від податків зазначені товари й також звільняємо від засобів нетарифного регулювання. Ми прямо в законі написали, що експортному контролю зазначені товари подвійно призначення не підлягають», - зазначив парламентарій.

За його словами, такий підхід значно спростить митне оформлення відповідних товарів і скоротить термін їх передачі ЗСУ.

«З точки зору бюджетних надходжень це було порівняно нескладне рішення. Бо там незначні бюджетні надходження. Власне, його ми погодили з Кабінетом Міністрів України. Від податків ми можемо звільнювати лише ті товари, які точно використовуються для військових цілей», - сказав політик.

Він додав, що всі інші товари, що також можуть завозитися в Україну й використовуватися для інших цілей, не варто сьогодні звільняти від оподаткування.

«Ми бачили, як це було з автомобілями та деякими іншими товарами. Це були помилкові рішення. Зараз лише точкові рішення мають сенс», - підсумував народний депутат.