Андрій Герус: Для відновлення роботи енергосистеми НЕК «Укренерго» використовує резервне обладнання, закуповує нове та отримує допомогу від західних партнерів  

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
24 листопада 2022, 12:51

 

Ситуація з енергопостачанням після вчорашніх ракетних обстрілів складна по всій країні, зокрема, є проблема як з енергомережами, так і з генерацією електричної енергії, наголосив Голова Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус у ефірі телемарафону «Єдині новини». За його словами,  для відновлення роботи енергосистеми оператор системи передачі електричної енергії НЕК «Укренерго» використовує резервне обладнання, закуповує нове та отримує обладнання від західних партнерів в якості допомоги.

«Ми працюємо над закупівлею обладнання, яке потрібно сьогодні, і над замовленнями обладнання, яке будемо використовувати в майбутньому. Є європейські країни, які мають на своїх складах залишки необхідного нам обладнання, воно вже доставляється в Україну», повідомив Андрій Герус.

Голова Комітету з питань енергетики та ЖКП також зауважив, що імпортована електрична енергія з країн ЄС, через пошкодження мереж, не може дійти до кінцевого споживача в усі регіони країни.

«Імпорт може допомагати в певних обсягах, але зараз можливості імпорту не співмірні з тими проблемами, які виникли після ракетних обстрілів енергосистеми 23 листопада», сказав політик.

За словами Андрія Геруса, станом на зараз іде робота над відновленням енергомереж і відновленням потужності електростанцій.