Ситуація з енергопостачанням після вчорашніх ракетних обстрілів складна по всій країні, зокрема, є проблема як з енергомережами, так і з генерацією електричної енергії, наголосив Голова Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус у ефірі телемарафону «Єдині новини». За його словами,  для відновлення роботи енергосистеми оператор системи передачі електричної енергії НЕК «Укренерго» використовує резервне обладнання, закуповує нове та отримує обладнання від західних партнерів в якості допомоги.

«Ми працюємо над закупівлею обладнання, яке потрібно сьогодні, і над замовленнями обладнання, яке будемо використовувати в майбутньому. Є європейські країни, які мають на своїх складах залишки необхідного нам обладнання, воно вже доставляється в Україну», повідомив Андрій Герус.

Голова Комітету з питань енергетики та ЖКП також зауважив, що імпортована електрична енергія з країн ЄС, через пошкодження мереж, не може дійти до кінцевого споживача в усі регіони країни.

«Імпорт може допомагати в певних обсягах, але зараз можливості імпорту не співмірні з тими проблемами, які виникли після ракетних обстрілів енергосистеми 23 листопада», сказав політик.

За словами Андрія Геруса, станом на зараз іде робота над відновленням енергомереж і відновленням потужності електростанцій.

 

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Ми разом - проти російської агресії”

11 червня 2026 13:22
11 червня 2026 11:27
11 червня 2026 11:09
10 червня 2026 12:26
10 червня 2026 11:56
09 червня 2026 14:30
09 червня 2026 14:22
09 червня 2026 13:54
28 травня 2026 14:09
28 травня 2026 12:10