16 листопада 2022, 12:15
Про це голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС заявила за результатами зустрічей з європейськими колегами, які вона провела на полях засідання COSAC - Конференції парламентських комітетів з європейських питань держав-членів Європейського Союзу.
Іванна Климпуш-Цинцадзе поспілкувалася з колегами-очільниками та представниками парламентських комітетів у справах ЄС Словенії, Словаччини, Польщі, Чехії, Естонії, Румунії, Франції, Швеції, Фінляндії, а також зі спікеркою Парламенту Чехії Маркетою Пекаровою Адамовою та першим віцепрезидентом Європейського Парламенту Отмаром Карасом.
Вона повідомила, що зі шведською делегацією домовилися продовжувати започатковану в рамках COSAC безпрецедентну традицію відвідувати Україну представниками європейських парламентів, бо це допомагає краще зрозуміти глибину всіх проблем і викликів, з якими стикається наша держава. Іванна Климпуш-Цинцадзе також висловила сподівання, що Швеція допомагатиме Україні виконувати сім вимог, якими супроводжувалося надання статусу кандидата на вступ до ЄС.
Голова Комітету наголосила, що українські політики, урядовці, дипломати та громадянське суспільство мають злагоджено працювати і пояснювати європейським суспільствам, що відбувається в Україні та якими є реальні цілі росії. А вони, за словами Іванни Климпуш-Цинцадзе, не обмежуються виключно знищенням України. Цілі ці сягають значно далі - на знищення менших країн нашого регіону і відображають наміри Путіна повернутися до кордонів 1997 року.
«Незважаючи на ті виклики, з якими зіткнулися європейські суспільства - з інфляцією, ростом цін на енергоносії, - вони все одно проявляють готовність підтримувати Україну. Але ми розуміємо, що росія буде й далі використовувати різні засоби тиску і на різні частини суспільств, і на політичні сили в різних країнах Європейського Союзу», - сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе. Тому, за її словами, з окремими країнами потрібно більше інформаційної роботи, більше аргументів, особливо, що стосується півдня Європейського Союзу. «Тут потрібні додаткові зусилля на рівні Парламенту, дипломатії та громадянського суспільства. Треба посилити роботу в тих країнах, де про Україну знають недостатньо чи фокус уваги на іншому», - зазначила голова Комітету.