Експорт до країн СНД скоротився майже на 24% - заступниця голови Комітету з питань економічного розвитку Роксолана Підласа

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
02 листопада 2022, 11:07

 

В січні-вересні 2022 року експорт до країн СНД скоротився на 23,8% проти аналогічного періоду 2021 року. Про це повідомила заступниця голови Комітету з питань економічного розвитку Роксолана Підласа.

Цей показник не враховує експорт до Російської Федерації та Республіки Білорусь, який де-факто не здійснюється через повномасштабну війну, розв'язану цими країнами проти України.

«Найбільше скоротилась торгівля з Узбекистаном та Азербайджаном - більш ніж в половину. Це пов’язано в першу чергу з ускладненням логістичних шляхів через блокування чорноморських портів російською армією. Водночас експорт до Молдови зріс на 15% завдяки тому, що країна стала одним з транзитних напрямків для українських товарів», - повідомила Роксолана Підласа.

За словами заступниці голови Комітету, загалом сукупний експорт до країн СНД за 9 місяців 2022 року склав 1,27 млрд доларів США. «До повномасштабного вторгнення ми спостерігали позитивний тренд - експорт України зростав протягом кількох років і країни СНД не були винятком. Навіть, якщо не враховувати Росію і Білорусь, у 2021 році ми експортували до країн СНД на 27% більше ніж в 2020», - розповіла народна депутатка України.

Як повідомлялось раніше, Роксолана Підласа ініціювала питання про денонсацію Договору про зону вільної торгівлі (СНД) від 18 жовтня 2011 року.

«В нас є двосторонні угоди про вільну торгівлю з усіма країнами-учасницями СНД, Угода про вільну торгівлю ГУАМ, з Грузією і Молдовою ми застосовуємо також і регіональну конвенцію пан-євро-мед. Є багато інструментів, які працюють для українських виробників і немає жодної потреби брати участь в русо-центричному договорі, де Росія нав’язує свої правила і застосовує право сили», - підкреслила Р.Підласа.

Слід зазначити, що Україна є державою-засновницею СНД, але ніколи не була членом СНД, оскільки не підписала Рішення про прийняття Статуту СНД. Водночас з 2014 року в Україні триває процес денонсації угод та договорів СНД.