Руслан Стефанчук: Війна в Україні — це боротьба за право жити за Конституцією

Прес-служба Голови Верховної Ради України
28 червня 2022, 12:00

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук в етері телемарафону «UA разом» привітав Український народ із державним святом — Днем Конституції України.

Він нагадав, що сьогодні ми відзначаємо 26 річницю з моменту прийняття Основного Закону України, який заклав фундамент для будівництва та вектор розвитку нашої держави.

«Саме цей документ закріпив історичне право українців жити в незалежній, суверенній державі та розвивати справедливе громадянське суспільство. Суспільство, у в якому людина є найвищою соціальною цінністю, усі люди є вільні й рівні у своїй гідності та правах, а права і свободи є невідчужуваними та непорушними», — наголосив Спікер українського Парламенту.

Він висловив впевненість у стійкості та перемозі Українського народу у цій важкій війні.

«Ми вистоїмо. Цього разу ми маємо принципово іншу ситуацію — згуртований народ, готовий до боротьби, всебічна міжнародна підтримка та діюча Конституція як фундамент Української державності. Конституція, яка об'єднує всіх українців у прагненні самостійно вирішувати свою долю та визначати спосіб життя, будувати власну державу і бути рівноправною частиною відкритого світу, розвивати громадянське суспільство та жити за цивілізованими правилами», — підкреслив Руслан Стефанчук.

За його словами, сьогоднішня війна — «це війна за право жити за Конституцією, а не так, як скаже цар чи імператор».

«Це буде історична перемога, яка відкриє шлях до повноцінної реалізації конституційних положень про незворотність європейського та євроатлантичного курсу України. Курсу в напрямку цивілізації, а не варварства; розвитку, а не стагнації; майбутнього, а не минулого», — наголосив Голова Верховної Ради України.

Він підкреслив, що надзвичайно важливий крок в цьому напрямі Україна зробила, отримавши статус кандидата в члени ЄС. Руслан Стефанчук зауважив, що для повноцінного входження України до складу ЄС спільними зусиллями потрібно подолати багато викликів, але «базисом цієї епохи залишатиметься Конституція України як суспільний договір вільних людей, які розділяють одні і ті ж цінності та принципи».

«У цьому була, є і завжди буде особлива роль Конституції, яку не може виконати жоден інший Закон чи документ. Роль об’єднання Українського народу в Українській Державі на Українській Землі», — наголосив Голова Верховної Ради України.