Блокада українських морських портів впливає не лише на економіку нашої держави, а й загрожує всьому світу, - зазначають у Комітеті з питань аграрної та земельної політики

Інформаційне управління
22 червня 2022, 13:12

Розблокування українських морських портів важливе для світу!

Україна виробляє вп'ятеро більше сільськогосподарської продукції, ніж її внутрішнє споживання.

Наша держава постачала 10% світового експорту пшениці, понад 15-20% ячменю, більше 50% соняшникової олії. З України в середньому експортувалося 50 млн тонн сільськогосподарської продукції. У рекордні роки цей показник доходив навіть до 65 млн тонн.

Таким чином Україна вже багато років бере участь у забезпеченні продовольчої безпеки світу, експортуючи більшу частину врожаю зернових до країн Європи, Азії та Африки. На сьогодні немає можливості знайти альтернативу таким обсягам постачання на світовий ринок продуктів харчування з України та замінити нашу продукцію іншими виробниками. Це неможливо буде зробити, навіть у перспективі найближчих 3-5 років. І саме світова продовольча безпека зараз перебуває під загрозою через блокування українських портів російськими військами.

Країна-агресор зруйнувала всі здобутки експортного потенціалу України. Окупанти намагалися зірвати посівну, аграрії зіткнулись з нестачею палива, обстрілами, мінуванням території, проблемами з логістикою. Пошкодження земель, сільськогосподарської інфраструктури та техніки безпосередньо впливають на виробництво сільськогосподарської продукції в Україні. Такі дії росії направлено на виснаження української економіки. Неможливість реалізувати агропродукцію на міжнародних ринках – це прямі збитки для українських аграріїв та економіки.

Світові лідери вже визнали, що військова агресія росія в Україні впливає на глобальну продовольчу безпеку. Наслідки війни в Україні призвели до серйозної кризи вартості життя, якої не може уникнути жодна країна чи спільнота.

Україна готова наготувати весь світ! Але для цього нам потрібна підтримка, бо ворог не зупиняється і продовжує нищити нашу державу.