ООН повідомляє, що українські біженці в Молдові отримують ті ж медичні послуги, що й громадяни країни, включаючи послуги, пов'язані з лікування ВІЛ-інфекції

Інформаційне управління
30 березня 2022, 17:39

З початку війни до Республіки Молдова за їх оцінками виїхало близько 1 млн українців, що є значною кількістю для цієї країни, де проживає лише 2,6 млн людей.

Так, вже у перші дні війни низка гуманітарних організацій, установ ООН та партнерів з громадянського суспільства при координації уряду сформували координаційні групи реагування та приступили до забезпечення найбільш гострих потреб людей, які рятуються від війни.

Зокрема, як повідомляють неурядові організації, ведеться активне виявлення біженців, які мають ВІЛ-інфекцію та потребують антиретровірусної терапії для організації їм своєчасної необхідної допомоги. За необхідності таким хворим надається комплексний пакет послуг з профілактики ВІЛ, включаючи тестування та скринінг на ВІЛ-інфекцію. Також організовано скринінги на туберкульоз і гепатити.

Представництво UNAIDS у Республіці Молдова працює над розширенням можливості Національної програми зі СНІДу для забезпечення антиретровірусної терапії значно більшої кількості біженців з України, які живуть із ВІЛ. Також до цих ініціатив готовий долучитися Глобальний фонд для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією. Крім того, активно ведеться робота по вивченню першочергових потреб українських біженців у медичній допомозі та її розширенні.

Водночас Комітет Верховної Ради України з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування інформує, що вся необхідна інформація, яка допоможе людям, які живуть із ВІЛ, продовжувати отримувати АРТ в Україні, а також поради, які допоможуть захистити себе від інфікування ВІЛ-інфекцією, опублікована на офіційній сторінці Міністерства охорони здоров’я України.