Ситуація на атомних об’єктах України станом на 20.03.2022

Інформаційне управління
21 березня 2022, 20:09

Інформація щодо Чорнобильської АЕС

20 березня наприкінці дня було проведено часткову ротацію персоналу Чорнобильської АЕС та евакуацію осіб, які знаходилися на території окупованої станції.

За цей день вдалося вивезти 64 особи:

• 50 осіб змінного персоналу ЧАЕС

• 9 службовців Національної гвардії України (8 жінок та 1 онкохворий)

• 1 службовиця Держаної служби надзвичайних ситуацій

• 4 «сталкери»

На заміну евакуйованого персоналу ЧАЕС відправилося 46 добровольців-працівників станції для виконання службових обов?язків та для забезпечення функціонування підприємства.

Нагадаємо, що персонал, перебував на робочих місцях близько 600 годин, героїчно виконуючи свої професійні обов?язки та підтримуючи належний рівень безпеки.

 

Про радіаційну ситуацію в зоні відчуження в районі пожежі.

В межах зони відчуження продовжують фіксувати 7 осередків займання за даними супутникових знімків Sentinel-2 європейського космічного агентства (ESA).

Ймовірно займання сталося внаслідок збройної агресії Російської Федерації, а саме потрапляння снаряду або навмисного підпалу. З тих самих причин та враховуючи працювання в умовах воєнного стану пункти АСКРС не можуть виконувати свої функції в повному обсязі, як і персонал ДСП "Екоцентр". Відповідно до Класифікаційних ознак надзвичайних ситуацій критерії пожежі в Зоні Відчуження не повинні перевищувати обсяги 0,05-0,2 кв.км, але наявний стан площі пожеж перевищує ці показники в десятки разів.

З точки зору радіаційних ризиків, зафіксованих автоматизованою системою контролю радіаційного стану (АСКРС) в 39 пунктах, особливу небезпеку становлять існуючі пожежі на територіях зі значними рівнями забруднення радіонуклідів та у місцях розташування інфраструктури поводження з радіоактивними відходами у межах 10-кілометрового радіусу навколо ЧАЕС.