Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендує Верховній Раді розглянути законопроект щодо встановлення пенсій за особливі заслуги громадянам, нагородженим Почесною Грамотою Верховної Ради України або Грамотою Верховної Ради України

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України
15 березня 2021, 16:13

 

Члени Комітету на засіданні, яке відбулося 15 березня в режимі відеоконференції, розглянули проект Закону про внесення змін до Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною» (щодо встановлення пенсій за особливі заслуги громадянам, нагородженим Почесною Грамотою Верховної Ради України або Грамотою Верховної Ради України) №3002а.

Законопроект доповів Перший заступник голови Комітету Михайло Цимбалюк.

Обгрунтовуючи необхідність прийняття законопроекту, він звернув увагу на те, що у Законі “Про пенсії за особливі заслуги перед Україною” пенсії за особливі заслуги перед Україною, окрім інших, встановлюються особам, нагородженим Почесною грамотою Президії Верховної Ради Української РСР або Грамотою Президії Верховної Ради Української РСР.

Михайло Цимбалюк звернув увагу, що в цій статті обминаються увагою особи, які за роки Незалежності України зробили вагомий особистий внесок у різних сферах життєдіяльності, мають заслуги перед Українським народом у становленні та зміцненні країни як демократичної, соціальної, правової держави, сприяли забезпеченню прав і свобод громадян, розвитку демократії, парламентаризму та громадянської злагоди в суспільстві, брали активну участь у законотворчій діяльності і були за це нагородженні Почесною грамотою Верховної Ради України або Грамотою Верховної Ради України.

Народний депутат запропонував внести доповнення до Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною» встановивши особам, що були нагородженні Верховною Радою України Почесною грамотою Верховної Ради України або Грамотою Верховної Ради України надбавку до пенсії у розмірі передбаченому в ст. 5 цього Закону.

Народні депутати погодилися із запропонованою ініціативою щодо необхідності підняття статусу нагороди Верховної Ради, однак, при цьому висловили різні думки щодо того, якою має бути грошова виплата до нагороди: довічна чи одноразова?

Також вони висловилися щодо необхідності напрацювання механізму позбавлення нагороди, який наразі відсутній, зокрема, у випадку наявності кримінальної справи.

Під час обговорення члени Комітету висловилися на підтримку законопроекту.

Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді розглянути його на пленарному засіданні.

Члени Комітету під час засідання також розглянули проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення рівних можливостей у сфері праці №4174.

Під час обговорення зверталася увага на те, що в українському законодавстві не визначено поняття “домашня праця”. Цей вид діяльності не враховується у процесах бюджетування, що поглиблює існуючий гендерний розрив в оплаті праці жінок і чоловіків.

Законопроект розроблено з метою забезпечення рівних можливостей у сфері праці для працівників із сімейними обов'язками та осіб, які виконують домашню працю, а також зменшення гендерного дисбалансу на ринку праці.

Проектом, зокрема, пропонується доповнити Кодекс законів про працю України положеннями щодо роботи працівників із сімейними обов'язками та осіб, які виконують домашню працю та визначити положення про те, що не допускається залучення до робіт у нічний час, до надурочних робіт і робіт у вихідні дні і направлення у відрядження вагітних жінок і жінок, що мають дітей віком до трьох років, без їх письмової згоди. На відміну від діючої на даний момент повної заборони.

Комітет прийняв рішення на наступному засіданні заслухати автора законопроекту.

Під час засідання члени Комітету також заслухали у порядку контролю питання про стан виконання Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо формування державної політики у сфері праці, трудових відносин, зайнятості населення та трудової міграції» № 341-IX від 05.12.2019.

За результатами розгляду питання Комітет прийняв рішення взяти звіт Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства до уваги та направити відповідні рекомендації Кабінету Міністрів та інших законодавчим органам влади.