Комітет з питань промислової політики і підприємництва вважає, що положення проекту закону про Державний бюджет на 2004 рік не спрямовані на розвиток підприємництва в країні

01 жовтня 2003, 14:56

Зокрема, члени Комітету не погоджуються "з необґрунтованою пропозицією щодо збільшення втричі торгового патенту на здійснення торгівельної діяльності передбаченого статтею 52 проекту закону". Пропонується вилучити статтю 88 проекту, в якій передбачається в кілька разів збільшити ставки єдиного та фіксованого податків. Комітет вважає, що збереження цієї статті призведе до делегалізації значної кількості суб'єктів малого підприємництва, що в свою чергу може призвести до втрат доходів до бюджету за рахунок зменшення надходжень від єдиного та фіксованого податків.

Народні депутати вважають за доцільне доповнити законопроект бюджетною програмою "Забезпечення функціонування державних служб" з граничними обсягами фінансування 2900 тис. гривень (головний розпорядник бюджетних коштів - Держспоживстандарт України. Основною метою цієї програми є фінансове забезпечення Державної служби єдиного часу та еталонних частот, Державної служби стандартних довідкових даних про фізичні сталі та властивості речовин і матеріалів, Державної служби стандартних зразків складу та властивостей речовин і матеріалів.

Запропоновано також надати Міністерству фінансів України право здійснювати в 2004 році на відкритих аукціонах продаж права вимоги за простроченою більше ніж два роки заборгованістю перед державою за кредитами, залученими державою або під державні гарантії, дивідендами (доходами), що нараховані на акції (частки, паї), які є у державній власності, бюджетними позичками та фінансовою допомогою на зворотній основі шляхом оформлення цієї заборгованості простими векселями на ім'я Міністерства фінансів України. Векселі видаються у валюті кредиту, бюджетної позички та фінансової допомоги на зворотній основі, за якими юридичні особи-резиденти мають заборгованість перед державою.

При цьому дозволяється зниження початкової ціни продажу цих векселів до 50 відсотків їх номінальної суми. Сума пені, яка нарахована внаслідок невиконання позичальником зобов'язань за кредитом та/або бюджетною позичкою, фінансовою допомогою на зворотній основі, на оформлену векселями суму заборгованості списується.

Міністерство фінансів України здійснює продаж таких векселів у відповідності до встановленого Кабінетом Міністрів України порядку."