Огляд головних тем «Голосу України» від 15 лютого

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України
15 лютого 2019, 09:25

Сьогодні у «Голосі України»:

- Світ розуміє і відкрито говорить про російське вторгнення в Україну

- Механізми захисту прав учителів пропонують прописати в окремому законі

- Не втратив жодного бійця

 

Світ розуміє і відкрито говорить про російське вторгнення в Україну

Після засідання Ради безпеки ООН Ірина Геращенко наголосила, що "під час дебатів у Радбезі Росію назвали агресором й окупантом та поклали на неї повну відповідальність за невиконання Мінських угод".

Вона звернула увагу на виступи постійних представників ООН від Німеччини та США, які свідчать, що світ все чудово розуміє і вже без евфемізмів говорить, що це було російське вторгнення. До того ж представник Німеччини відвідував Україну та мав зустрічі в українському парламенті, тож наголосив, що Верховна Рада на виконання Мінських угод ухвалила відповідні закони, а от РФ нічого не зробила для припинення війни. Перший заступник глави парламенту також нагадала, що чотири роки тому, замість передбаченого Мінськими угодами припинення вогню, російські війська продовжували атаку та захопили Дебальцеве. (читайте у «Голосі України» на 2 стр. >>>  article/313786)

 

Механізми захисту прав учителів пропонують прописати в окремому законі

Закон про статус педагога має стати своєрідною освітянською конституцією, де буде зібрано усі права, обов’язки і соціальні гарантії для вчителів, - вважають у столичній профспілці.

«Така необхідність стала ще більш очевидною після низки нападів на педагогів, зокрема, жорстокого побиття батьком четвертокласника учителя фізкультури 157-го ліцею Ігоря Матвієнка, внаслідок чого він дістав серйозні травми, струс мозку і надрив легені, — розповів «Голосу України» голова столичної профспілки освітян Олександр Яцунь. — Чинна 54-та стаття Закону України «Про освіту» містить декларативну норму про право педагогічних працівників на захист професійної честі та гідності, проте не передбачає дієвого механізму такого захисту. Все, що нам залишається, це звертатися до суду. Це єдиний визначений у законі механізм захисту учителя від поширення недостовірної інформації чи інших дій, які завдають шкоди його честі та діловій репутації. А як працює наша Феміда, усім відомо». (читайте у «Голосі України» на 4 стр. >>> article/313740)

 

Не втратив жодного бійця

Як вдалося в Афганістані зберегти людей і техніку командиру авіаполку, а нині генерал-майору запасу Володимиру Алексєєву?

За рік участі в афганській війні 168-й полк літаків-винищувачів МіГ-23 МЛД здійснив 12,5 тисячі бойових вильотів. Жоден пілот не загинув, жодного літака не втратили. Як вдалося зберегти людей і техніку командиру полку, а нині генерал-майору запасу Володимиру Алексєєву?  (читайте у «Голосі України» на 8 стр. >>> article/313738)

 

Повний випуск «Голосу України» від 15.02.2019 на сайті http://www.golos.com.ua