08 лютого 2019, 15:30
Голова Парламенту Андрій Парубій в інтерв’ю телеканалу «РАДА» у п’ятницю наголосив, що він з перших днів, як став Головою Верховної Ради, ініціював усі постанови, які стосувалися питання декомунізації. «Практично ми змогли затвердити всі перейменування по Україні, і залишились два обов’язки – це ті області, які зазначені в Конституції, а оте їх не можна змінити постановами чи законами, а лише змінами до Конституції, - Кіровоградська і Дніпропетровська області», - поінформував він і зазначив, що сам ініціював розгляд цих питань.
А.Парубій зазначив, що він є прихильником назви «Січеславська область»: «Це історична назва. Зрештою, це був козацький край, де було п’ять Січей українських. І це був би ідеальний спосіб перейменування області».
Голова Парламенту також нагадав, що було дві пропозиції щодо назви: Січеславська і Дніпровська. На його переконання, неможливо, щоб у назві залишилось ім’я Петровського – організатора Голодомору. «Неможливо, щоб так було в Україні, яка пройшла через величезну трагедію Голодомору, щоб прізвище організатора Голодомору було в назві однієї із знакових областей України».
«Позитивне голосування (240 голосів) щодо розгляду цього питання було великою втіхою для патріотичних сил України, і для Верховної Ради стало важливою і знаковою подією», - зазначив А.Парубій. Він також поінформував, що після висновку Конституційного Суду України з цього питання знову потрібно буде 226 голосів, і висловив надію що цього року це питання може бути завершено: «Переконаний, що так само як напередодні президентських виборів парламент демонструє здатність приймати зміни до Конституції, напередодні парламентських виборів Парламент збереже ту ж саму здатність. І ніякі політичні дебати не відволічуть Верховну Раду від вирішення концептуальних завдань».