17 жовтня 2017, 15:15
Відкриваючи ранкове пленарне засідання Парламенту 17 жовтня, Голова Верховної Ради України А.Парубій поінформував народних депутатів про підсумки Погоджувальної ради.
«На Погоджувальній раді, робота якої на певному етапі була зірвана, було нагадано і про етапи боротьби за українську державність: і про 1990 рік, коли ми здобували Українську Державу, і про Помаранчевий Майдан, і про Революцію Гідності. Я мав честь у всіх тих етапах брати активну участь. Хочу наголосити, що я є прихильником того, щоб відбувався постійний діалог Верховної Ради України з усім українським суспільством», - зазначив А.Парубій.
Він нагадав, що на сьогодні у Парламенті було заплановано розгляд медичної реформи. Разом із тим, «розуміючи вимоги суспільства, про які сьогодні говорять під Верховною Радою мітингуючі і ряд фракцій парламенту», політик висловив готовність по кожній з вимог дати роз’яснення, а це зняття недоторканості, створення антикорупційного суду та внесення змін до виборчої системи.
«Я завжди був і залишаюся прихильником зняття недоторканності», - наголосив А.Парубій і повторив доручення Комітету Верховної Ради України з питань правової політики, яке вже пролунало на засіданні Погоджувальної ради, розглянути два законопроекти, які надійшли до Парламенту: від народних депутатів і від Президента України.
«Щодо виборчої системи - я завжди був і є прихильником відкритих виборчих списків. Виборчий кодекс був поданий за моїм авторством. Ці законопроекти вже можуть розглядатися Парламентом», - сказав А.Парубій.
Стосовно антикорупційного суду, Глава Парламенту поінформував, що «відправив до Венеціанської комісії подання щодо отримання авторитетної фахової думки», і станом на сьогодні вже «отримано висновок, який передбачає відкликання тих законопроектів, які є, і внесення нового законопроекту».
«З трьох вимог сьогодні Верховна Рада України може перейти до виконання двох. Тому зараз за рішенням Погоджувальної ради я даю доручення оприлюднити тижневий розклад пленарних засідань і в ньому передбачити, що після питань медичної реформи поставити два питання: про зняття недоторканності, а після - законопроекти, які стосуються виборчої реформи», - наголосив А.Парубій і додав: «Я вважаю, що це є той підхід, який здатний забезпечити компроміс у залі, і який дає чітку відповідь, що Верховна Рада України чує вимоги суспільства».