«Ухвалення резолюції про агресію Росії на засіданні Парламентської асамблеї у Грузії має підкреслити тверду позицію щодо продовження і можливого посилення санкцій проти Росії», - Андрій Парубій

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
14 квітня 2017, 17:03

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій під час інтерв’ю телеканалу РАДА у п’ятницю наголосив, що НАТО має бути прерогативою для зовнішньої політики України. Відповідаючи на запитання щодо резолюції про агресію Російської Федерації, яка може бути ухваленою на наступній сесії Парламентської асамблеї НАТО у Грузії, та якої ваги вона може додати Україні, А.Парубій підкреслив, що документ засвідчить тверду позицію щодо продовження і можливого посилення санкцій проти Росії.

За словами Голови Парламенту, ПА НАТО - дуже близька структура до України, особливо зараз, коли її Президентом обрано депутата Палати представників Італії Паоло Аллі - друга України, італійця, який очолював групу дружби Італії з Україною. «Тому ми маємо ще кращий момент співпраці», - сказав А.Парубій і повідомив, що він візьме участь в асамблеї, яка пройде у Грузії. «Дуже символічно, що це відбудеться у Грузії, тому що вона першою зазнала агресії з боку Росії», - наголосив Голова Верховної Ради і додав, що крім того вже є домовленість щодо внесення цієї резолюції до порядку денного засідання асамблеї. «Дана резолюція має підкреслити ту тверду позицію, яку асамблея займала від самого початку, - сказав він. - Тверду позицію щодо Росії, тверду позицію щодо продовження і можливого посилення санкцій».

На переконання А.Парубія, буде символічним, щоб на кожній парламентській асамблеї тема України залишалася на провідних місцях, і Парламентська асамблея висловлювала свою тверду позицію щодо Росії. Він нагадав, що делегати Парламентської асамблеї були і на Майдані, і в АТО – «у нас там величезна кількість друзів». «Парламентська асамблея - це той майданчик, який Україна може використовувати не лише для зовнішньополітичної діяльності, а власне як майданчик для пришвидшення етапу, коли ми зможемо виконати рішення Бухарестського саміту, в якому зазначено, що Україна буде членом НАТО», - наголосив він.

Голова Верховної Ради підкреслив, що «інтеграція України в НАТО є важливим напрямком, і Парламентська асамблея є одним із найголовніших майданчиків, через який ми цю співпрацю переводимо на вищий якісний рівень».

***