Заступник голови Комітету з питань правової політики та правосуддя Сергій Алєксєєв провів зустріч з представниками Посольства США

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України
31 січня 2017, 16:38

 
У зустрічі взяли участь керівник внутрішньополітичного напрямку Політичного відділу Посольства США Стівен Глейзер, дипломат Політичного відділу Анной Беркетт та політичний аналітик Катерина Шинкарук.

Сергій Алєксєєв на початку зустрічі зазначив, що у питанні реформування судової системи України за 2-2,5 роки зроблено більше, аніж за весь час незалежності. «Основа була закладена одразу після Революції Гідності депутатами сьомого скликання, коли був ухвалений закон «Про повернення довіри до судової влади в Україні», яким запровадили виборність голови суду та автоматизоване розподілення справ», - сказав він.

Сергій Алєксєєв також зазначив, що проміжним етапом судової реформи став закон “Про забезпечення права на справедливий суд”, який запровадив конкурсні процедури при призначенні і переведенні суддів та кваліфікаційне оцінюванні усіх суддів. Безпосередньо ж судова реформа відбулася із внесенням зміни до Конституції в частині правосуддя та ухваленням Закону “Про судоустрій та статус суддів”, а після і Закону “Про Вищу раду правосуддя”. На даний час в парламенті чекає на розгляд законопроект “Про Конституційний Суд України”, а Радою з питань судової реформи готується нова редакція закону “Про адвокатуру та адвокатську діяльність”.

«Звісно, за цей час ми не могли оновити повністю судову систему, в якій працюють майже 9000 суддів, і яка дісталась нам ще з часів СРСР та оновлювалась хіба що косметично. Проте ухвалені рішення запустили цей процес безболісно . Якби ми вирішили звільнити всіх суддів та набрати нових, це паралізувало б систему і громадяни б не мали доступу до правосуддя, бо на підготовку судді потрібен не один рік», - поясним він.

Представники Посольства США зазначили, що судова реформа є однією з найважливіших для України, тому вони постійно моніторять цю тему та відслідковують усі рішення.