У Верховній Раді відбувся "круглий стіл" на тему: "Удосконалення роботи Верховної Ради України: європейські стандарти та шляхи забезпечення довіри суспільства до українського парламенту"

Інформаційне управління
20 квітня 2016, 18:13


За участі керівництва Апарату Верховної Ради, народних депутатів України восьмого та попередніх скликань ,  представників структурних підрозділів Апарату відбулося засідання "круглого столу на тему": "Удосконалення роботи Верховної Ради України: європейські стандарти  та шляхи забезпечення довіри суспільства до українського парламенту".


Ініціаторами проведення заходу виступили Інститут законодавства  Верховної  Ради України та Представництва Фонду  Фрідріха Наумана "За Свободу!" в Україні.

Актуальна дискусія розпочалася із вступного слова заступника Керівника Апарату Володимира Бондаренка, який зазначив, що  питання вдосконалення роботи українського парламенту є на часі . 

В процесі вдосконалення важливо враховувати вітчизняний досвід та кращий закордонний  досвід.  Особливої значущості та уваги це питання набуло після підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

              

На думку В.Бондаренка,  реформування Верховної Ради України розпочав її спікер Володимир Гройсман. В цьому напрямі  зроблено ряд суттєвих кроків щодо поетапного переходу на електронне врядування, створення оновленого офіційного веб-порталу Верховної Ради України, онлайн – трансляцій засідань комітетів тощо.

З доповідями виступили голова підкомітету з питань депутатської етики Комітету з питань Регламенту та організації роботи Верховної Ради України Михайло Папієв, директор Інституту  законодавства Верховної Ради України Олександр Копиленко, науковий консультант Інституту законодавства Верховної Ради України Алла Погорєлова, а в обговоренні взяли участь  народні депутати попередніх скликань – розробники  Регламенту, за яким має працювати сучасний парламент.

 

 Під час підведення підсумків заходу  було висловлено основну думку щодо напрацювання рекомендацій "круглого столу"  стосовно стратегії реформування парламенту, створення професійної парламентської роботи.