29 січня 2024
0900

Програмою робочого візиту насамперед передбачено участь Першого віцеспікера у черговому засіданні Міжпарламентської ради Україна – НАТО (UNIC). 

У межах заходу відбудеться виступ Олександра Корнієнка зі вступним словом щодо поточної ситуації в Україні, а також ряд зустрічей із європейськими колегами. 

До складу української делегації також входять народні депутати України: Голова Комітету з питань інтеграції України до Європейського Союзу Іванна Климпуш-Цинцадзе, Голова Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко, Голова Комітету з питань молоді і спорту Андрій Кожемʼякін, заступник Голови Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки, Голова української делегації у ПА НАТО Єгор Чернєв, заступниця Голови Комітету з питань правоохоронної діяльності Галина Михайлюк, член Комітету з питань інтеграції України до Європейського Союзу Петро Порошенко, член Комітету з питань антикорупційної політики Олексій Жмеренецький та член Комітету з питань освіти, науки та інновацій Роман Грищук. 

Довідково. Україна є одним із найбільш ранніх і найближчих партнерів ПА НАТО. Незалежно від активної участі України у діяльності ПА НАТО, Міжпарламентська рада Україна-НАТО забезпечує спеціалізований формат для діалогу між законодавцями держав-членів ПА НАТО (UNIC) та Верховної Ради України. 

UNIC створено у 1998 році для забезпечення більшої прозорості виконання Хартії Україна-НАТО та для демонстрації інтересів Парламенту й залучення до співпраці між НАТО та Україною. 

Сьогодні це більш широкий формат, у межах якого депутати ПА НАТО та народні депутати України, голови профільних комітетів на чолі з Першим заступником Голови Верховної Ради України можуть обговорювати з колегами з делегацій у ПА НАТО та штаб-квартирою НАТО питання, що стосуються взаємного  інтересу України та НАТО.

 


Повернутись до календаря подій

Версія для друку