12 жовтня 2022
0900

 

На запрошення Президентки Європейського Парламенту Роберти Мецоли та Спікерки Парламенту Чехії Маркети Пекарової Адамової Заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк візьме участь у зустрічі жінок-спікерок парламентів країн Європейського Союзу.

Чергова зустріч жінок-лідерок парламентів країн ЄС відбудеться 12 жовтня у Брюсселі за участі Президентки Європарламенту Роберти Мецоли, спікерок та віцеспікерок парламентів Польщі, Чехії, Литви, Латвії, Кіпру, Румунії, Словенії та України.

Такі регулярні зустрічі були започатковані за ініціативи Голови Сейму Польщі Ельжбети Вітек. Вони покликані тримати у фокусі уваги законодавчих органів політику Європейського Союзу та заходи країн-членів з надання допомоги вимушеним переселенцям з України, які знайшли тимчасовий прихисток у ЄС.

«Понад 4,2 млн українських громадян зареєстровані під тимчасовим захистом у європейських країнах. На цій зустрічі ми обговоримо питання, пов'язані з прибуттям жінок, дітей та людей похилого віку з охопленої російським вторгненням України. Говоритимемо про їх адаптацію та інтеграцію — передусім про створення кращих умов для українських жінок та вразливих груп щодо доступу до соціального захисту, ринку праці, системи освіти та охорони здоров'я», — повідомила Віцеспікерка Олена Кондратюк.

За її словами, посилення ракетного терору росії проти українських міст, житлової забудови, об’єктів соціальної та критичної інфраструктури має на меті залякати населення, зокрема викликати чергову хвилю внутрішнього переміщення людей та спровокувати новий потік шукачів тимчасового захисту з України в Європі.

«Проте у російських терористів нічого не вийде. Українці та українки зберігають спокій, незламність, віру в перемогу, посилюючи свою допомогу ЗСУ. Ми нагально потребуємо від міжнародної спільноти більшої рішучості та військової допомоги, насамперед сучасних систем ППО та ПРО, щоб закрити небо над Україною.

На цій зустрічі я окремо підніматиму питання невідкладного визнання парламентами країн ЄС росії, як держави-терориста, та введення жорстких санкцій проти терористичного кремлівського режиму», — наголосила Заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк.

 


Повернутись до календаря подій
Ще анонсовані події
Відвідай пленарне засідання!
Станьте свідком роботи парламенту крaїни — подайте заяву на відвідання пленарного засідання онлайн!
Подати заявку Правила перебування