20 жовтня 2021
0900

 

20 жовтня 2021 року о 9:00 у приміщенні Верховної Ради України (кулуари 1-го поверху) розпочнеться інформаційно-просвітницька акція «Рожевий жовтень – міжнародний місяць боротьби з раком молочної залози», міжнародним символом якого є рожева стрічка.

Акція проводиться До Всесвітнього дня боротьби з раком молочної залози.

 Народні депутати, члени українського Уряду, працівники Апарату Верховної Ради, журналісти отримають інформаційні матеріали, ознайомляться з експозицією щодо даної проблеми.

Рак молочної залози (РМЗ) – одне з найпоширеніших онкологічних захворювань у жінок в усьому світі. Сьогодні в Україні ця хвороба посідає перше місце в структурі онкозахворювань та смертності від раку у жінок. Рівень захворюваності на рак молочної залози має тенденцію до постійного зростання у всіх країнах-членах Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я (ВООЗ). Україна – не є винятком і за останні 20 років кількість випадків захворювання на РМЗ зросла у 2,8 разів.

Добре відомо, що рак молочної залози є не лише медичною, а й одночасно суспільною проблемою, яка в Україні поглиблюється через:

- брак інформації про захворювання для населення

- відсутність якісних програм ранньої діагностики, гарантованих державою

- нестачу сучасного діагностичного обладнання (мамографів)

- брак підготовлених фахівців для променевої діагностики

- вкрай обмежений доступ сільського населення до діагностики

- брак державних коштів на гарантоване безкоштовне лікування у випадку раку

- відсутність програм реабілітації після лікування

Проте, як свідчить Європейський досвід боротьби з цим захворюванням, виявлений на ранніх стадіях РМЗ у 90% є виліковним. Отже широка інформованість населення та якісна сучасна діагностика є головною зброєю у боротьбі з цією хворобою. В країнах Європейського Союзу з 2001 р. впроваджуються програми ранньої діагностики, що базуються на регулярному обстеженні жінок віком 50-69 років за допомогою мамографії (рентген молочних залоз). Виявлення раку на ранніх стадіях та гарантоване якісне лікування дозволило знизити показники смертності в окремих країнах Європейського Союзу у вище зазначеній віковій групі на 35%, та суттєво підвищити якість життя хворих на рак молочної залози.

Акція проводиться з метою привернути увагу та поінформувати народних депутатів та членів українського Уряду щодо вкрай актуальної проблеми сьогодення – раку молочної залози, а також закликати до необхідності комплексного вирішення цієї проблеми за підтримки держави.

Ініціаторами проведення спільної акції стали депутати і депутатки, що входять до міжфракційного об’єднання «Рівні можливості» та Благодійний Фонд «Здоров’я жінки і планування сім’ї».

З 12.00 до 12.30 у межах проведення заходів у прес-центрі Верховної Ради України (кулуари 3-го поверху будівлі Парламенту)  відбудеться прес-конференція за участю співголів МФО «Рівні можливості», народних депутатів та депутаток України Олени Кондратюк, Марини Бардіної, Олексія Жмеренецького, Марії Іонової, Інни Совсун, а також народної депутатки України Вагнєр Вікторії.

Акція проводиться за адресою: м. Київ, вул. М. Грушевського, 5, кулуари 1-го поверху будівлі Парламенту.

Додаткові питання:

Дмитро Воюта, адміністративний асистент секретаріату МФО «Рівні можливості», +380 99 025 44 01.

 

До уваги ЗМІ

Присутність представників ЗМІ в адміністративному будинку Верховної Ради України (м. Київ, вул. М. Грушевського, 5) регламентується  Розпорядженням 320 від 06.10.2021.

 


Повернутись до календаря подій
Ще анонсовані події
29 жовтня 2021, 09:00
29 жовтня 2021, 10:00
29 жовтня 2021, 12:00
01 листопада 2021, 11:00
01 листопада 2021, 13:00
Відвідай пленарне засідання!
Станьте свідком роботи парламенту крaїни — подайте заяву на відвідання пленарного засідання онлайн!
Подати заявку Правила перебування