05 березня 2020
1200

Представникам засобів массової інформації необхідно акредитуватися на подію

Акредитуватися

 


В Україні сьогодні працює кілька поколінь жіночого руху — від тих, кому зараз 80, до тих, кому 20. Яким досвідом можуть поділитись активістки й дослідниці, через що вони пройшли та чого досягли? Відповіді на ці питання шукає соціологиня Тамара Марценюк у проекті «Безстрашні: вони творять фемінізм в Україні».

У серії інтерв’ю з українськими діячками вона документує безперервність та послідовність історії фемінізму в Україні, з початку незалежності до сьогодні. Ця масштабна ініціатива об’єднує жінок та їхні здобутки у громадському секторі, державотворенні, міжнародному розвитку, академічних колах та низовому активізмі. Дослідниці й громадські діячки ще наприкінці 1980-х років заговорили про права та емансипацію, однак коли йдеться про феміністок, часто уявляють молодих жінок, які радикальні тому, що «не знають життя». Слово на літеру Ф досі викликає неоднозначне ставлення в українському суспільстві.

До виставки «Бестрашні: вони творять фемінізм в Україні»: увійшли висловлювання та фото з перших дванадцяти інтерв’ю проекту. Героїні розповідають, як і за яких умов вони усвідомили себе феміністками, коли почали використовувати гендерний фокус у своїй діяльності. У спогадах жінки описують реакцію середовища на свою позицію, перешкоди, які траплялися на шляху, а також ресурси і людей, що їх підтримували. Усі вони активно працювали для того, щоб українське суспільство розвивалось у напрямку рівноправності.

Героїні виставки «Бестрашні: вони творять фемінізм в Україні»:

Світлана Оксамитна, Тамара Мельник, Тамара Гундорова, Наталія Карбовська, Мар’яна Рубчак, Оксана Дюжер, Марта Чумало, Елла Ламах, Марта Богачевська-Хом’як, Тетяна Ісаєва, Оксана Кісь. Інтерв'ю з героїнями можна прочитати на сайті "Гендер в деталях":https://genderindetail.org.ua/media/photo/vistavka-bezstrashni-voni-tvoryat-feminizm-v-ukraini-1341013.html

Оглянути експозицію можна оглянути з 3 до 13 березня 2020 року в кулуарах ІІ поверху будинку Верховної Ради України (вул.Грушеського,5). Вхід за картами акредитації.


Повернутись до календаря подій
Ще анонсовані події
Відвідай пленарне засідання!
Станьте свідком роботи парламенту крaїни — подайте заяву на відвідання пленарного засідання онлайн!
Подати заявку Правила перебування