Це звання було встановлене Меморіальним комплексом історії Голокосту Яд Вашем у 1963 році. Держава Ізраїль відзначає ним представників інших народів, які, ризикуючи власним життям, рятували євреїв від геноциду під час Другої світової війни.
Ризики отримати найжорстокіше покарання при переховуванні євреїв на теренах України були дуже високими. Наших співвітчизників за цей вчинок могло чекати знищення цілої родини, тоді як в Західній Європі рятівникові загрожували ув’язнення чи штраф. Україна посідає четверте місце серед понад 50 держав за кількістю Праведників народів світу.
Подвиг тих, хто зберіг людяність у жорстокий час, є свідченням величі духу й моральним орієнтиром для сучасних поколінь.
До річниці завершення війни в Європі Комітет Верховна Рада України з питань гуманітарної та інформаційної політики й Національний музей історії України у Другій світовій війні ініціюють інформаційну кампанію «Наша Перемога: Україна у Другій світовій війні».
Її мета — нагадати про основні події, факти й підсумки війни для України, акцентувати на значущості внеску українського народу в перемогу над нацизмом та її високій ціні для нашої країни.