Перший заступник Голови Верховної Ради України Руслан Стефанчук разом із Віцемаршалком Сейму Республіки Польща М. Госєвською та Віцеспікером Сеймаса Литовської Республіки П. Саударгасом обговорили перспективи посилення тристоронньої співпраці в парламентському вимірі.

Руслан Стефанчук подякував представникам Польщі та Литви за спільне відвідання Сходу України та швидку реакцію на концентрацію російських військ уздовж українського державного кордону та на тимчасово окупованих територіях в АРК і м. Севастополь. Перший віцеспікер Парламенту України відзначив успішну діяльність «Люблінського трикутника» — трьохстороннього співробітництва України, Литви та Польщі.

«Говорячи про міжпарламентську співпрацю, бачу важливим зосередити свої зусилля на таких питаннях, як формування ширшої коаліції країн для стримування російської агресії; збереження санкційного тиску на РФ, концентрація на питаннях практичного виміру курсу України в ЄС і НАТО. Розраховую на залучення Польщею й Литвою інструментарію впливів у рамках Північноатлантичного альянсу, у тому числі й Парламентської асамблеї НАТО на користь отримання Україною Плану дій щодо членства в НАТО», — зазначив Перший заступник Голови Верховної Ради України.

Руслан Стефанчук подякував польській та литовській сторонам за повідомлений намір бути представленими на найвищому — президентському рівні 23–24 серпня 2021 року на саміті «Кримська платформа» та святкуваннях із нагоди 30-ї річниці відновлення незалежності України.

«Також очікуємо на активне залучення польських і литовських колег-депутатів до діяльності Кримської платформи в міжпарламентському вимірі», — закцентував Руслан Стефанчук.

Він додав, що високо цінує визнання Литовським Сеймасом депортації радянською владою кримських татар геноцидом, а також наголосив, що гарним жестом напередодні Саміту «Кримської платформи» було б ухвалення Сеймом Польщі Ухвали про визнання депортації кримськотатарського народу актом геноциду.

На його думку, співпраця України з Польщею й Литвою є важливою й у рамках міжнародних організацій.

«Українська сторона вітає головування Польщі в ОБСЄ у 2022 році. Ми просимо польську сторону, щоб питання російської агресії проти України та звільнення окупованих Росією територій України було постійно на порядку денному польського головування в ОБСЄ», — зазначив Руслан Стефанчук.

Як пояснив він, загострення безпекової ситуації на Сході України вимагає скоординованих дій міжнародної спільноти, у тому числі й активної взаємодії парламентів країн, передусім у межах Парламентської асамблеї Ради Європи.

Також Руслан Стефанчук наголосив на важливості взаємодії країн у питаннях енергетичної безпеки. За його словами, вкрай важливо об’єднати зусилля, щоб не допустити реалізацію проєкту «Північний потік-2», що є небезпечним для всього європейського континенту.

Віцемаршалок Сейму Польщі М. Госєвська закцентувала на необхідності наповнити формат «Люблінського трикутника» конкретними діями. Зокрема, вона зазначила, що треба зробити все можливе, аби звільнити сотні осіб, які перебувають в ув’язненні на окупованих територіях та в Росії. М. Госєвська запропонувала восени в Польщі організувати конференцію, яка буде присвячена гуманітарній ситуації на окупованих Російською Федерацією територіях. Також повідомила про готовність долучитися до діяльності «Кримської платформи».

Віцеспікер Сеймасу Литовської Республіки П. Саударгас висловив свою підтримку та готовність надалі підтримувати співпрацю з Україною, разом протидіяти спільним проблемам. Йдеться про підтримку Литвою членства України в НАТО, посилення санкцій проти Росії та Білорусії тощо.

Джерело: Секретаріат Першого заступника Голови Верховної Ради

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Новини”

09 серпня 2022 16:20
08 серпня 2022 20:11
08 серпня 2022 17:52
08 серпня 2022 17:49
08 серпня 2022 14:16
08 серпня 2022 14:11
08 серпня 2022 12:39
08 серпня 2022 10:00
07 серпня 2022 09:54
05 серпня 2022 19:09