22 квітня відбулося третє засідання Робочої групи Комітету з опрацювання та підготовки до другого читання проекту Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів у зв’язку з прийняттям Закону України «Про адміністративну процедуру» (реєстр. №10161).
Під час засідання членами Робочої групи було розглянуто пропозиції про внесення змін до законів України, які були включені до законопроекту з реєстр. №10161, а саме:
1. Кодексу України про надра;
2. Водного кодексу України;
3. Лісового кодексу України;
4. Закону України “Про охорону навколишнього природного середовища”;
5. Закону України “Про природно-заповідний фонд України”;
6. Закону України “Про охорону атмосферного повітря”;
7. Закону України “Про рослинний світ”;
8. Закону України “Про угоди про розподіл продукції”;
9. Закону України “Про тваринний світ”;
10. Закону України “Про Червону книгу України”;
11. Закону України “Про захист тварин від жорстокого поводження”;
12. Закону України “Про оцінку впливу на довкілля”;
13. Закону України “Про регулювання господарської діяльності з озоноруйнівними речовинами та фторованими парниковими газами”;
14. Закону України “Про засади моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів”;
15. Закону України “Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення та цифровізації процедури оцінки впливу на довкілля”.
А також розглянуто пропозиції змін до 8 законів України, які не були включені до законопроекту з реєстр. №10161, але потребують опрацювання щодо необхідності їх приведення у відповідність до Закону України «Про адміністративну процедуру», а саме:
1. “Про утилізацію транспортних засобів”;
2. “Про мисливське господарство та полювання”;
3. “Про Національний реєстр викидів та перенесення забруднювачів”;
4. “Про забезпечення хімічної безпеки та управління хімічною продукцією;
5.“Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення державного регулювання у сфері поводження з пестицидами і агрохімікатами”;
6. “Про поводження з радіоактивними відходами”.
Керівник Робочої групи Лариса Білозір подякувала учасникам за змістовне та якісне опрацювання положень законопроекту та нагадала, що його ухвалення є однією з умов Плану дій України в межах інструменту підтримки ЄС на 50 млрд євро, а також важливою складовою впровадження Закону України “Про адміністративну процедуру”.
Захід відбувся за сприяння та підтримки Проекту Європейського Союзу «Підтримка комплексної реформи державного управління в Україні» (EU4PAR 2).