Голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе, яка також є членкинею Міжпарламентської Ради Україна-НАТО, у складі делегації Верховної Ради взяла участь у роботі Міжпарламентської Ради Україна-НАТО у Брюсселі.

Вона повідомила, що українська делегація мала дуже інтенсивний обмін думками з колегами з різних країн-членів Альянсу. Також мали багато зустрічей із представниками штаб-квартири НАТО у Брюсселі та з послами окремих країн-членів Альянсу. «Це був інтенсивний обмін думками стосовно того, як можна посилити найближчим часом спільне виробництво зброї, спільні закупівлі для того, щоби допомогти Україні. Вся українська делегація, не зважаючи на свою партійну приналежність, виступала одним фронтом для того, щоби донести, що зараз критично поновити усвідомлення, наскільки нагальною є допомога Україні», - сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Вона зауважила, що багато хто під час зустрічей висловлював занепокоєння щодо того, що на жаль, рішення в США стосовно надання допомоги Україні відкладається, і що це лідерство у вільному світі має бути відновлено. «Ми всі висловили вдячність за те, що нам країни допомагають. Ми розраховуємо на те, що будуть ухвалені багаторічні і багатосторонні рішення про те, як Україні буде надаватися допомога. Ми всі зацікавлені в тому, щоби росія отримала чіткий сигнал від Заходу, що вона жодним чином не може розраховувати, що терпіння вільного світу у підтримці України буде вичерпано», - сказала голова Комітету.

За її словами, західним колегам довелося вкотре нагадати, що війна в Україні триває не два роки, а майже десять. «На жаль, обмежена допомога і обмежений тиск на росію протягом перших восьми років війни призвели до того, що рф дозволила собі цю повномасштабну атаку. росія, насправді, розуміє тільки мову сили. І надання Україні всіх типів озброєнь, які потрібні для планування військових операцій для відновлення територіальної цілісності України, можуть стати тим аргументом, який змусить росію усвідомити, що їй не перемогти в цій війні», - наголосила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Вона також заявила, що Україна дуже цінує двосторонні угоди про надання допомоги Україні, перша з яких уже підписана з Великою Британією. «Але розраховуємо, що жодна з цих угод не буде замінником реальних гарантій безпеки, які може надати лише повноправне членство в НАТО. Сподіваюся, що всі разом ми використаємо час, який залишився до Вашингтонського саміту Альянсу, щоб знайти формулу для запуску процесу запрошення України до НАТО», - сказала голова Комітету. Вона наголосила, що Захід має дійти згоди, що результатом цієї війни має бути стратегічна поразка росії. «Коли ми всі будемо поділяти це спільне усвідомлення, тоді нам вдасться зупинити руйнівні імперські плани росії», - підсумувала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Новини комітетів”

20 квітня 2024 15:00
19 квітня 2024 17:12
19 квітня 2024 16:24
19 квітня 2024 16:17
19 квітня 2024 15:40
19 квітня 2024 15:27
19 квітня 2024 14:27
19 квітня 2024 13:54
19 квітня 2024 13:37
19 квітня 2024 12:31