В Україні планують вдосконалити програму компенсацій за пошкоджене та знищене внаслідок збройної агресії росії майно. За ініціативи народної депутатки України, Голови Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олени Шуляк та ГО «Інститут Республіка», для громадян України проведуть серію публічних консультацій.

Ряд заходів анонсувала Олена Шуляк, зауваживши, що під час публічних консультацій громадськість зможе вказати на недоліки програми, які зустрічаються найчастіше, та висловити пропозиції щодо їх подолання. На основі них будуть внесені зміни до Закону України № 2923-IX, який регулює механізм компенсацій за пошкоджене чи зруйноване житло, і Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок російської агресії.

«Оскільки громадяни у своїй більшості не мають змоги самостійно відремонтувати пошкоджене житло, а тим більше придбати нове замість того, що було зруйнованого внаслідок російської агресії, Парламент ще у лютому 2023 року ухвалив Закон про компенсації. Це — важливий крок у забезпеченні соціального захисту громадян і програма працює досить результативно. Але ми розуміємо, що її треба покращувати», — наголосила авторка відповідного Закону Олена Шуляк.

За її словами, багато пошкоджених об’єктів розташовані на тимчасово окупованих територіях, тож відновлення там може розпочатися лише після деокупації. Водночас українці хочуть мати гарантію, що їх не залишать сам на сам із проблемою відбудови житла. Утім вирішувати, що саме необхідно змінити у програмі, щоби вона запрацювала ще більш ефективно, потрібно лише за участю громад. Тому під час консультацій обмінюватися оцінками проекту й ідеями щодо його покращення будуть не лише автори відповідного Закону, представники профільних міністерств і народні депутати, а й безпосередньо громадяни, житло який пошкоджено або зруйновано.

«Також ми запрошуємо до участі голів та депутатів громад, представників комісій, які приймають рішення про компенсації за знищені об'єкти нерухомого майна, незалежні українські та міжнародні експерти, профільні ГО, технічні інвентаризатори, оцінювачі майна, судді, нотаріуси та інші. На основі нашого діалогу ми сформуємо рекомендації щодо покращення механізму виплати компенсацій», — зауважила парламентарка.   

Перше обговорення — 20 вересня —відбудеться для жителів західних і північних регіонів України, які мають пошкоджене майно, а також тих, хто у цьому регіоні має пошкоджене майно, але мешкає за його межами. Друга публічна консультація запланована на 27 вересня для учасників, що мешкають у східних і центральних областях України. Третя — для жителів південних областей України та АР Крим відбудеться 3 жовтня. Для участі у заході варто заповнити реєстраційну форму.

Нагадаємо, станом на початок вересня 2023 року, держава вже виплатила перший мільярд гривень заявникам програми компенсації за пошкоджене чи зруйноване житло. Йдеться про компенсації на ремонти квартир та будинків, сума відновлення яких не перевищує 200 тисяч гривень.

 
Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Новини комітетів”

14 червня 2024 17:09
14 червня 2024 16:57
14 червня 2024 16:51
14 червня 2024 15:51
14 червня 2024 14:55
14 червня 2024 12:51
14 червня 2024 12:43
14 червня 2024 12:20
14 червня 2024 11:42
14 червня 2024 10:39