Останні пленарні засідання Верховної Ради були продуктивними для Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики, основна увага якого була зосереджена на законопроєктах №8287 щодо електронного акцизу, №5762 щодо спрощення умов виробництва дистилятів і №8401, що передбачає повернення довоєнних податків.
Про це розповів народний депутат, голова Комітету Верховної Ради Данило Гетманцев.
«Парламент нарешті ухвалив реформу електронного акцизу (законопроєкт №8287), запровадивши електронну акцизну марку на всі алкогольні напої та тютюнові вироби від виробника або імпортера до останньої каси. Споживач зможе перевірити, чи є це контрафактним товаром, чи сплачений із нього акциз, і, відповідно, в електронній формі податкова зможе здійснювати контроль за рухом цих товарів», - зазначив політик.
За його словами, ця реформа наближає Україну до ЄС і детінізує ринок підакцизних товарів.
«Другий законопроєкт (№5762) стосується підтримки виробництва дистилятів, тобто продуктів зі спирту, малими виробниками. Насправді в нас уже є потужна галузь, що виробляє дистиляти. Але для них не було спрощень, які давали б їм можливість виробляти свій товар. Ми ці спрощення передбачили й запровадили полегшену ліцензію, полегшений контроль, тож зараз жодних перешкод для розвитку галузі немає», - наголосив парламентарій.
Він також звернув увагу на найважливіший для Комітету законопроєкт №8401, що передбачає повернення довоєнних податків.
«Це вимога МВФ, яку ми виконали, скасувавши 2%-й податок, що був введений на початку війни, щоб підтримати нашу економіку в перші важкі тижні повномасштабного вторгнення. Крім цього, ми повернули перевірки для деяких галузей - гральний бізнес, підакцизні товари, фінансові установи. Також ми повернули відповідальність за використання реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі. Тож тепер кожен споживач може сміливо вимагати чек на товар, який придбав. Це все було включено в програму з МВФ», - сказав народний депутат.
Він додав, що ухвалення цього закону надасть можливість Україні й надалі отримувати фінансову допомогу: гранти, кредитні кошти за сприятливих умов, допомогу від МВФ, від уряду США, Європейської комісії та G7.