Позачергове засідання Комітету було проведено у зв’язку із здійсненням акту тероризму - підриву окупантами Каховської ГЕС, який стався близько 3 години ранку 6 червня 2023 року.

Засідання Комітету відбулося під головуванням Голови Комітету Бондаренка О.В., за участі Голови Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Мережка О.О., народних депутатів України - членів Комітету, народного депутата України Геращенко І.В.

У засіданні Комітету також взяли участь та проінформували щодо даної ситуації представники Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Міністерства енергетики України, Державного агентства водних ресурсів України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Державної інспекції ядерного регулювання України та ПрАТ «Укргідроенерго».

Учасники зазначили, що здійснений окупантами акт тероризму призвів до виникнення техногенної катастрофи і надзвичайної екологічної ситуації, яка має руйнування з глибокими і незворотними змінами природи, втратою природних ресурсів і різким погіршенням умов проживання населення, руйнацією будинків і мостів, розмивом залізничних та автомобільних шляхів.

Було наголошено, що масштаб руйнування, швидкість і обсяги води, ймовірні райони підтоплення населених пунктів Херсонської області за декілька годин можуть стати критичними, особливо для понижених територій, прирічкових населених пунктів та об'єктів. Змивання з поверхні ґрунту агрохімікатів, біологічних відходів, нафтопродуктів та потрапляння їх у море може спричинити катастрофу міжнародного рівня.

Народні депутати - члени Комітету, Василенко Л.В., Овчинникова Ю.Ю., під час обговорення додатково зазначили, що наслідки катастрофи можуть призвести до змін клімату, а також до втрати територій та об’єктів природно-заповідного фонду, які підпадають під дію Рамсарської конвенції про водно-болотні угіддя.

За результатами розгляду питання, прийнято рішення схвалити Заяву Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування щодо акту тероризму - підриву окупантами Каховської ГЕС та нанесення непоправної шкоди довкіллю і надіслати Голові Верховної Ради України та до Комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва для опрацювання під час підготовки відповідної Заяви Верховної Ради України.

 

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Новини комітетів”

04 березня 2024 13:56
04 березня 2024 11:50
04 березня 2024 11:16
04 березня 2024 09:00
03 березня 2024 10:00
02 березня 2024 11:00
01 березня 2024 17:57
01 березня 2024 17:35
01 березня 2024 17:15
01 березня 2024 16:45