«Про це українська делегація домовилася під час 127-ї щорічної зустрічі Німецької медичної асоціації, яка є головним органом самоуправління лікарів Німеччини у місті Ессен. Також із міністром охорони здоров’я та соціальної політики Північного Рейну та Вестфалії Карлом-Йозефом Лаудеманном обговорили навчання українських медиків, в тому числі запровадження лікарського самоврядування», - повідомляє Голова Комітету з питань здоров’я нації Михайло Радуцький.

«У плані роботи Комітету з питань здоров’я нації на цей рік знаходиться законопроєкт про лікарське самоврядування. На даний час проєкт закону «Про самоврядування у сфері охорони здоров’я в Україні», який розробив МОЗ, перебуває на останній стадії обговорення і, маю надію, цього року буде винесений на голосування Верховної Ради.

Ми прийняли запрошення на засідання Німецької медичної асоціації, щоб із європейськими колегами обговорити питання впровадження лікарського самоврядування. До української делегації, окрім мене, увійшли генеральна консулка України у Дюсельдорфі Ірина Шум, голова НСЗУ Наталія Гусак, директорка фундації «Здорові рішення» Вікторія Тимошевська та представники українських громадських організацій. 

На засіданні ми відчували підтримку України - нашу делегацію члени конгресу зустріли стоячи та аплодисментами. Підсумком дискусій в залі стали слова голови асоціації Клауса Рейнхарда. Він заявив, що підтримку впровадження лікарського самоврядування асоціація надавала іншим країнам центральної та східної Європи, а тепер - планує допомагати в цьому напрямку Україні.

Після конгресу провели декілька зустрічей із колегами. Із міністром охорони здоров’я та соціальної політики Північного Рейну та Вестфалії Карлом-Йозефом Лаудеманном домовилися про обмін досвідом роботи лікарського самоврядування в його регіоні, про навчання медиків - онлайн та офлайн. Це зокрема стосується стажування українських команд для запобігання типових помилок, які були в інших країнах при впровадженні лікарського самоврядування. Мені було приємно отримати подяку від Карла-Йозефа.

Із керівником Департаменту міжнародної співпраці Німецької лікарської асоціації Рамоном Парса-Парсі говорили про підписання подвійної угоди: міжурядової та міжпарламентської. Міжурядова угода не оновлювалася із 2007 року. Новий договір має враховувати допомогу Україні у післявоєнному відновленні. Деталі угоди обговорять під час зустрічі міністри охорони здоров’я наших країн. Також продовжуємо працювати над угодою про співробітництво між медичними комітетами Бундестагу та Верховної Ради. 

Як відзначила член української делегації Вікторія Тимошевська після конгресу, наші європейські колеги були вражені тим, що під час війни ми займаємося питанням створення лікарського самоврядування. І це дійсно так. Ми не зупиняємо реформування медичної галузі в умовах повномасштабного вторгнення.

Цей візит був реалізований за ініціативи фундації «Здорові рішення для відкритого суспільства» (співзаснованої МФ «Відродження»), яка продовжує широку комунікацію лікарського самоврядування як із професійною спільнотою, так і з громадськими організаціями.», - зазначив Михайло Радуцький.

 

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Новини комітетів”

15 травня 2024 18:52
15 травня 2024 17:40
15 травня 2024 16:02
15 травня 2024 15:05
15 травня 2024 14:08
15 травня 2024 12:49
15 травня 2024 12:39
14 травня 2024 16:00
14 травня 2024 15:48
14 травня 2024 14:39