Державна політика з року в рік набирає все більше обертів на підтримку материнства й батьківства. Влада розуміє, що таке демографічна криза, тому знаходить можливості підтримки українців, стимулює дітонародження. Кабмін впроваджує певну соціальну політику в цьому напрямку, а парламент ухвалює необхідні рішення.
Про це розповіла народна депутатка від «Слуги Народу», лідерка руху «Зе!Жінки» Марина Бардіна.
«Парламент ухвалив важливі зміни до законодавства, зокрема щодо відпусток у зв’язку з вагітністю та пологами для жінки, відпусток у зв’язку з народженням дитини для чоловіків. Також ми змінили порядок, коли жінка може піти у декретну відпустку в межах передбачених законодавством 126 днів. Крім того, при народженні дитини родини підтримуються матеріально – це майже 42 тис. грн, із них перші 10 тис. грн виплачуються в момент народження немовляти. Обов’язково враховуються всі особливі моменти, наприклад, народження діток з інвалідністю чи народження в родині, де є тільки один із батьків. Політика підтримки поширюється й на питання, що стосуються усиновлення та опіки», - зазначила парламентарій.
Вона додала, що одним із важливих елементів підтримки є одноразова натуральна допомога від держави «Пакунок малюка», який щороку вдосконалюється й покращується.
«Мама може взагалі нічого з собою в пологовий не брати, адже в пакунку все передбачено: від одягу до різних засобів догляду за немовлям. Ще одним надзвичайно важливим моментом є те, що всі послуги для породіль зараз надаються онлайн – у додатку «Дія» можна оформити все: від першої допомоги до свідоцтва про народження. Усе це зручно, швидко, без зайвої бюрократії та відвідування різних установ», - сказала народна депутатка.
За її словами, зараз надзвичайно важливим питанням для влади є створення в Україні безпечних умов проживання, щоб на Батьківщину поверталися ті люди, які виїхали. Наше небо стає все більш захищеним, тож українці не повинні чекати за кордоном моменту нашої перемоги у війні, а намагатися вже повертатися в Україну, підтримувати тут свою державу й економіку.