Візит Прем’єр-міністра Великої Британії Ріші Сунака до Києва і підписання безпекової угоди є, безумовно, історичною подією. У непростий момент, коли є певні затримки з наданням нашій державі допомоги, Сполучене Королівство проявляє лідерство, яке властиве великим державам.
Про це заявив народний депутат, заступник Голови Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Арсеній Пушкаренко.
«Українці дуже чутливі до питання гарантій безпеки, адже цього року виповнюється 30 років із моменту підписання Будапештського меморандуму, одна з держав-гарантів якого стала агресором. Звичайно ж, сьогодні Президент Володимир Зеленський і його команда дуже серйозно ставиться до угод, усі працюють над тим, щоб це були не папірці, а було наповнення й реальні інструменти для запобігання в майбутньому повторення такої страшної агресії, яка є сьогодні з боку росії», — зазначив політик.
Він нагадав, що питання гарантій безпеки постало на вільнюському саміті НАТО, де, завдяки принциповій позиції Президента України, був досягнутий важливий результат — документ стосовно гарантій безпеки від G7.
«Тепер ми маємо першу підписану безпекову угоду з Британією. Крім того, уже проведено два раунди перемовин до підписання такої ж угоди зі США, багато країн поза Великою сімкою також готуються підписати з Україною аналогічні документи. Зокрема, представники європейських держав виступили із заявами, що готові долучитися до цієї ініціативи. Тож ми дякуємо Британії за її підтримку — це і пакет 2,5 млрд фунтів військової допомоги, це і «морська коаліція», де Сполучене Королівство є лідером», — наголосив народний депутат.
Він висловив упевненість у тому, що з іншими державами будуть підписуватися саме такі безпекові угоди, які наповнені змістом. При цьому кожна держава бачить свою конкретну роль, де вона може стати поряд з Україною та зробити нас сильнішими.