12 лютого 2018 року Перший заступник Голови Верховної Ради, Уповноважений Президента України з мирного врегулювання ситуації в Донецькій і Луганській областях Ірина Геращенко разом із Надзвичайним і Повноважним Послом Іспанії в Україні Сільвією Йозефіною Кортес Мартін, заступником голови Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції Марією Іоновою, заступником Міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Оленою Зеркаль та заступником керівника Головного департаменту зовнішньої політики та євроінтеграції Адміністрації Президента України Мариною Михайленко здійснили робочий візит до Донецької та Луганської областей.
У ході поїздки делегація побувала поблизу селища Спірне Бахмутського району, що на Донеччині, та ознайомилась із проведенням пошукових робіт щодо осіб, які загинули на Донбасі. До пошукових робіт залучено широке коло спеціалістів та фахівців, зокрема, це представники Міністерства оборони України, ДСНС України, громадських організацій та інші фахівці, які спільно працюють під координацією Відділу пошукової роботи Управління цивільно-військового співробітництва ЗСУ. Як поінформували представники Міноборони, лише минулого року пошукові бригади України перевірили 15 ділянок, чотири з яких знаходяться в «сірій зоні». За результатом таких робіт у 2017 році було ідентифіковано 71 особу, 18 тіл загиблих було передано ОРДЛО.
Учасники пошукової експедиції розповіли, що для ідентифікації тіл загиблих проводять ДНК експертизу, а у разі відсутності співпадінь у базі даних загиблих українців до цього процесу залучаються представники МКЧХ, які намагаються віднайти рідних на тимчасово окупованих територіях на сході України. За їхньою інформацією, вдалось ідентифікувати громадян РФ, загиблих у зоні АТО, їхні тіла були нещодавно передані родинам.
Перший віце-спікер подякувала Міністерству оборони і всім задіяним в пошуковій експедиції за їх важку і надзвичайно важливу роботу, важливу для суспільства і для родин зниклих безвісти і наголосила, що проблемним питанням лишається обмежений доступ МКЧХ до тимчасово окупованих територій на Донбасі та відсутність згоди російської сторони на запровадження в рамках мінської робочої групи тристороннього механізму пошуку зниклих безвісти за участі України, Росії та МКЧХ (із запрошенням представників ОРДЛО).
«Ми наполягаємо на запроваджені тристороннього механізму пошуку зниклих безвісти осіб. Це питання представники України порушуватимуть на черговому засіданні гуманітарної підгрупи ТКГ 14 лютого 2018 року», - наголосила І. Геращенко.