У ЧЕТВЕР, 20 ЛЮТОГО, ПРОДОВЖУВАЛИСЯ ПЛЕНАРНІ ЗАСІДАННЯ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ. ЗГІДНО З РЕГЛАМЕНТОМ НАРОДНІ ДЕПУТАТИ ПРАЦЮВАЛИ В РЕЖИМІ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ З ОБГОВОРЕНИХ ПИТАНЬ.

З числа невідкладних відразу було прийнято постанови: про проведення парламентських слухань "Українсько-російські відносини: сучасний стан і перспективи"; про проведення парламентських слухань щодо стану підготовки до вступу України до Світової організації торгівлі (СОТ) - 19 березня 2003 року; про проведення парламентських слухань "Фінанси і банківська діяльність: сучасний стан та перспективи розвитку" (2 квітня 2003 року); про проведення парламентських слухань "Проблемні питання розвитку підприємництва в Україні: регуляторна політика держави та заходи щодо підтримки малого та середнього бізнесу" (14 травня 2003 року); проекти постанов про "День Уряду України" 10 червня 2003 року та про заслуховування на "Дні Уряду України" у червні 2003 року питання про інформацію Кабінету Міністрів України про хід виконання Договору "Про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією", ратифікованого Законом України від 14.01.98 р.

Було ухвалено постанови стосовно змін у персональному складі комітетів; про утворення Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України щодо з'ясування причин формування та сум заборгованості перед державними юридичними особами - позичальниками за кредитами, залученими державою або під державні гарантії.

Розглядаючи законопроекти за процедурою другого читання, Верховна Рада прийняла в цілому: Закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо усунення дублювання функцій контролю центральними органами виконавчої влади); Закон про внесення змін до Цивільного процесуального кодексу України у зв'язку з прийняттям Закону України "Про визнання та виконання в Україні рішень іноземних судів"; Закон про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Декрету Кабінету Міністрів України "Про стандартизацію та сертифікацію" (щодо відповідальності за введення в обіг нестандартної продукції); Закон про внесення змін до Декрету Кабінету Міністрів України "Про державний нагляд за додержанням стандартів, норм і правил та відповідальність за їх порушення" (щодо впровадження норм); Закон про Державну програму авіаційної безпеки цивільної авіації; Закон про внесення змін до деяких законів України щодо запровадження ліцензування певних видів господарської діяльності у племінній справі в тваринництві; Закон про внесення змін до Закону України "Про колективне сільськогосподарське підприємство" (щодо майнових паїв); Закон про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо штрафів за порушення порядку проведення розрахунків); Закон про державний контроль за міжнародними передачами товарів військового призначення та подвійного використання; Закон про внесення змін до Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (щодо питань адміністрування сплати податків); Закон про внесення змін до деяких законів України з питань оподаткування (щодо бухгалтерської звітності); Закон про внесення змін до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо посилення відповідальності фізичних та посадових осіб за випалювання стерні); Закон про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України (щодо порядку касаційного оскарження судових рішень).

Повторно розглядалися раніше прийняті закони, до яких вніс свої пропозиції Президент України.
У новій редакції було ухвалено Закон України "Про списання та реструктуризацію заборгованості з квартирної плати, плати за житлово-комунальні послуги, спожиті газ та електроенергію".

Сесія відхилила вето Президента України на Закон України "Про внесення змін до деяких законів України з питань оподаткування" (щодо книговидавничої галузі). У попередній редакції закон повторно буде подано на підпис главі держави.

З врахуванням пропозицій Президента України було прийнято Закон України "Про альтернативні джерела енергії".

Було подолано вето Президента України від 11.12.2002 на Закон України "Про внесення змін до статті 12 Закону України "Про зв'язок" (йшлося про президентську пропозицію виключити із закону положення щодо скасування плати за вхідні дзвінки).

На пропозицію Комітету з питань будівництва, транспорту, житлово-комунального господарства і зв'язку в новій редакції було прийнято й Закон про внесення до Закону України "Про зв'язок" змін, які стосуються посекундної тарифікації оплати.

Президент не підписав і Закон України "Про внесення змін до статті 12 Закону України "Про рекламу", якими забороняється переривати кіно- та телефільми показом не тільки реклами, як це передбачено чинною редакцією закону, а й показом інформаційних, авторських або редакційних матеріалів, які спрямовано анонсують конкретну передачу для формування у глядачів підвищеного інтересу про неї. Питання викликало бурхливу дискусію. Його розгляд було вирішено відкласти.

Приймаючи рішення з питань, з яких відбулося лише первинне обговорення, сесія прийняла в цілому Постанову про стан забезпечення в Україні встановлених чинним законодавством соціальних, економічних, правових і конституційних гарантій у сфері соціального захисту та реабілітації інвалідів; Постанову про рекомендації парламентських слухань щодо дотримання вимог природоохоронного законодавства в Україні; Постанову про порядок висвітлення роботи третьої сесії Верховної Ради України; Постанову про інформацію Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України для з'ясування причин, що призвели до кризового фінансового стану Акціонерного комерційного агропромислового банку "Україна", та дотримання законності при здійсненні його ліквідації; Постанову про проведення розслідування факту поширення фальшивого "відкритого листа" від голови фракції "Наша Україна" до виборців.

За основу було прийнято законопроекти: про розмежування земель державної і комунальної власності; щодо внесення змін до Закону України "Про захист інформації в автоматизованих системах" (нова редакція); про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності; про джерела фінансування соціальних виплат та пов'язаних з ними адміністративних витрат; про внесення зміни до статті 18 Закону України "Про електроенергетику" (щодо тендерних засад); про внесення змін до Закону України "Про електроенергетику" (щодо розподілу коштів оптового ринку електричної енергії).

Для підготовки до повторного першого читання було повернено проект Закону про вибори народних депутатів України (авторської групи Миколи РУДЬКОВСЬКОГО) та проекти деяких інших документів.

НА ЦЬОМУ РАНКОВЕ ЗАСІДАННЯ ЗАВЕРШИЛОСЯ.

ВЕЧІРНЄ ПЛЕНАРНЕ ЗАСІДАННЯ У ВІВТОРОК, 20 ЛЮТОГО, ПОЧАЛОСЯ З РОЗГЛЯДУ ПИТАННЯ ПРО ОБРАННЯ СУДДІВ.

По доповіді голови парламентського Комітету з питань правової політики Василя ОНОПЕНКА відбулось обговорення подань вищих судових інстанцій. Доповідач відзначив, що комітетські фахівці істотно поліпшили порядок підготовки цього питання до пленарного розгляду, відповів на численні запитання народних депутатів. Було ухвалено відповідні постанови.

Від присутніх у залі головуючий привітав новообраних суддів, побажав їм успіхів у служінні законові, верховенству права.

Голова парламентського Комітету з питань свободи слова та інформації Микола ТОМЕНКО доповів щодо призначення члена Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення від Верховної Ради України. Голосувались кандидатури ЧЕКМИШЕВА О.В., ЛЯСОВСЬКОГО В.Є., ГОРОБЦОВА В.О., ЛЄБЄДЄВОЇ Т.Я. Найбільше голосів здобула, а отже, була затверджена членом Нацради від Верховної Ради Тетяна ЛЄБЄДЄВА.

На пропозицію парламентського Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин сесія ухвалила Постанову про погодження місць розташування об'єктів.

За скороченою процедурою було розглянуто і вирішено взяти за основу законопроекти: щодо внесення змін до Концепції (основ державної політики) національної безпеки України (нова редакція); щодо внесення змін до Закону України "Про страхові тарифи на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" (стосовно розміру страхового тарифу); щодо внесення змін до деяких законів України (стосовно пестицидів і агрохімікатів); щодо внесення змін до деяких законів України за результатами парламентських слухань "Суспільство, засоби масової інформації, влада: свобода слова та цензура в Україні"; щодо внесення змін до Закону України "Про державне регулювання видобутку, виробництва і використання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та контроль за операціями з ними" (стосовно приведення виробів із золота і срібла у відповідність з міждержавними стандартами); щодо внесення змін до деяких законів України у зв'язку з прийняттям Закону України "Про поштовий зв'язок".

У цілому сесія прийнята: Закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо приведення окремих положень у відповідність до Закону України "Про судоустрій України"); Закон про внесення змін до Закону України "Про державні нагороди" (щодо заснування ордена Данила Галицького); Закон про внесення змін до деяких законів України (щодо соціального захисту молодих учених).

У другому читанні було прийнято проект Закону про внесення змін до Конституції України (щодо дострокового припинення повноважень народного депутата України, обраного за виборчим списком політичної партії, в разі переходу з однієї до іншої фракції).

Для підготовки до повторного першого читання повернено законопроекти: щодо внесення змін до статей 243(5), 243(15) Цивільного процесуального кодексу України (стосовно оскарження рішень суду); щодо внесення змін до Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність".

На цьому вечірнє засідання завершилося.

РОБОТУ В ПЛЕНАРНОМУ РЕЖИМІ ВЕРХОВНА РАДА ПРОДОВЖУЄ 21 ЛЮТОГО, В П'ЯТНИЦЮ.

 

Повернутись до публікацій

Версія для друку