У П'ЯТНИЦЮ, 21 ЛЮТОГО, ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ ПРОДОВЖУВАЛА РОБОТУ В ПЛЕНАРНОМУ РЕЖИМІ.

Відкривши засідання, Голова Верховної Ради Володимир ЛИТВИН привітав присутніх з Міжнародним днем рідної мови.

Було оприлюднено зміни в складі фракцій. В одну фракцію об'єдналися представники Партії промисловців і підприємців та "Трудової України". Головою фракції обрано Ігоря ШАРОВА.
Відбулось оприлюднення й голосування щодо направлення депутатських запитів.

Сесія заслухала Інформацію Тимчасової слідчої комісії для з'ясування причин, що призвели до кризового фінансового стану Акціонерного комерційного агропромислового банку "Україна", та перевірки дотримання законності при здійсненні його ліквідації. Доповідав голова Тимчасової слідчої комісії Віктор КОРОЛЬ.

Зазначалось, що ліквідаційна комісія працює незадовільно. Повернено кошти лише вкладникам так званої першої черги (до 50 тисяч гривень). Виплати понад цю суму повертаються повільно. Керівники кількох попередніх складів ліквідаційної комісії самі допустили великі розкрадання. Заходи до боржників банку (загальний борг перевищує 1 мільярд гривень) не вживаються.

Недостатньо працюють з розкриття розкрадань Генеральна прокуратура України, інші правоохоронні органи, Уряд - в цілому. Пропонувалося добитись, щоб робота з ліквідації банку стала абсолютно прозорою. Щоб до належної відповідальності було притягнуто тих 50, як сказав доповідач, "великомасштабних" боржників, що довели банк до банкрутства і з чиєї вини він не має можливості розрахуватися зі своїми кредиторами.

Доповідач відповів на запитання. Під час обговорення йшлося про те, щоб парламент невідкладно ухвалив законодавчий акт, який дав би правову базу для повернення розкрадених коштів та відшкодування втрат майже 15 мільйонам добропорядним кредиторам, що потерпіли від банкрутства найбільшого банку України.

Підбиваючи підсумки розмови, В.М.ЛИТВИН запропонував комісії спільно з відповідними парламентськими комітетами підготувати проект постанови Верховної Ради з цього питання. Виходити слід з того, сказав він, що знецінення заощаджень громадян і штучні банкрутства фінансово-банківських структур глибоко підірвали й продовжують підривати довіру народу до влади.

Далі йшов розгляд законопроектів за процедурою першого читання.
Аналізувався проект Закону про представництво України за кордоном (по доповіді секретаря парламентського Комітету у закордонних справах Віталія ШИБКА). Однозначно зазначалось, що такий правовий акт конче потрібен. З врахуванням окремих пропозицій і зауважень, висловлених під час обговорення, законопроект рекомендовано взяти за основу для підготовки документа до остаточного ухвалення. Наголошувалось на потребі ретельного його узгодження з Конституцією України та міжнародними нормами з цього питання.

Створення ще одного, дев'ятого числом, технологічного парку - "ЕКО - Україна" - предмет проекту Закону щодо внесення змін до Закону України "Про спеціальний режим інвестиційної та інноваційної діяльності технологічних парків". Представляючи законопроект, перший заступник голови парламентського Комітету з питань науки і освіти Ігор ЮХНОВСЬКИЙ обгрунтував невідкладність заснування такої структури насамперед на базі Донецького вуглевидобувного регіону. Проект пропонує надати з боку держави податкові пільги "ЕКО - Україна" за нормативами, прийнятими для нині діючих технопарків.

В цілому схвально ставлячись до підготовки закону щодо створення науково-технічної бази для переробки промислових відходів і оздоровлення довкілля, багато хто з промовців наголошував: такий технопарк має діяти не в межах якоїсь окремої економічної зони, а в масштабах усієї країни. Не заперечувалась ідея державного протекціонізму цим "точкам технологічного прориву". Але висловлювалася пропозиція авторам і комітетові істотно доопрацювати проект.

По доповіді голови Державного департаменту інтелектуальної власності Микола ПАЛАДІЯ та співдоповіді заступника голови парламентського Комітету з питань економічно політики, управління народним господарством, власності та інвестицій Володимира МАТВЄЄВА було розглянуто й рекомендовано для прийняття в першому читанні законопроект щодо внесення змін до Закону України "Про власність" (стосовно інтелектуальної власності). Йдеться про те, щоб держава як суб'єкт майнового права була причетною і відповідальною за захист інтелектуальної власності.

У перебігу обговорення пропонувалось доопрацювати проект, насамперед визначитись з конкретним суб'єктом права держави на захист цієї власності. В цілому ж відзначалася конча необхідність такого закону.

У зв'язку з прийняттям Закону України "Про захист економічної конкуренції" сесія рекомендувала прийняти відповідне рішення щодо законопроекту змін до деяких законів України.
Відбулася традиційна по пленарних п'ятницях дискусія за пунктом розкладу - "Різне".
24-25 та 27-28 лютого народні депутати України працюють у виборчих округах.

У середу, 26 лютого, з 15-ї години у сесійній залі Верховної Ради України проходитимуть парламентські слухання: "ПРО НАСЛІДКИ І ПЕРСПЕКТИВИ ПРИВАТИЗАЦІЇ В УКРАЇНІ".
В ПЛЕНАРНОМУ РЕЖИМІ ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ ПРОДОВЖИТЬ РОБОТУ 4 БЕРЕЗНЯ, У ВІВТОРОК.

 

Повернутись до публікацій

Версія для друку