У СЕРЕДУ, 18 ЧЕРВНЯ, ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ ПРОДОВЖУВАЛА РОБОТУ В ПЛЕНАРНОМУ РЕЖИМI.

На початку ранкового засiдання, згiдно з регламентом середи, вiдбулися розгляд депутатських запитiв, оприлюднення заяв i повiдомлень, а також внесення пропозицiй народними депутатами.
Головуючий поiнформував про змiни в персональному складi парламентських фракцiй.
Далi на сесiї продовжувався розгляд законопроектiв у першому читаннi.

Як один iз правових важелiв соцiально-економiчного пiднесення характеризувався проект Закону про стимулювання розвитку регiонiв. Доповiдали з цього питання заступник державного секретаря Мiнiстерства економiки та європейської iнтеграцiї Сергiй РОМАНЮК, народний депутат України Сергiй БИЧКОВ. Спiвдоповiдав заступник голови парламентського Комiтету з питань економiчної полiтики, управлiння народним господарством, власностi та iнвестицiй Володимир МАТВЄЄВ. Йшлося, власне, про три проекти - один президентський, два - вiд депутатських авторських груп. Розмова точилася переважно навколо їх концептуальної iдеї щодо запровадження двох документiв: угоди уряду й регiонального керiвництва про спiвпрацю та мiсцевої програми розвитку регiону. Тобто про правовий механiзм практичної реалiзацiї завдань самоврядування.

Визначались найприйнятнiшi положення внесених трьох редакцiй, говорилось про те, яку з них взяти за основу для подальшої пiдготовки єдиного варiанту до прийняття його як закону. Висловлювались критичнi зауваження, навiть категоричнi заперечення проти цього правового акту як такого, що має сумнiвну управлiнську iдеологiю. Угоди, мовляв, укладаються мiж рiвними партнерами, а не мiж вищим i нажчим державними органами, якi й так пов'язанi певними функцiональними обов'язками.

У двох варiантах (урядовому й депутатському) розглядався проект Закону про вiдчуження земельних дiлянок права приватної власностi. По доповiдях голови Державного комiтету України iз земельних ресурсiв Анатолiя ДАНИЛЕНКА та народного депутата України Iвана ТОМИЧА вiдбулось грунтовне обговорення законопроектiв, спрямованих, по сутi, на врегулювання однiєї й тiєї ж самої проблеми - процедури передачi приватної дiлянки в суспiльну власнiсть, якщо того вимагають загальнодержавнi iнтереси.

Зазначалось, що примусове вiдчуження має допускатись лише за умов стану вiйни. Вносились iстотнi зауваження до багатьох положень i статей проектiв. Знову йшлося про необхiднiсть пiдготовки єдиної редакцiї, за основу якої береться одна iз винесених на обговорення. Такою, на думку парламентського Комiтету з питань аграрної полiтики та земельних вiдносин, може бути редакцiя депутатської авторської групи. Це обгрунтував у своїй спiвдоповiдi голова пiдкомiтету Володимир ЛЕЩЕНКО.

Голова Верховної Ради України Володимир ЛИТВИН, пiдбиваючи пiдсумок розмови, пiдкреслив: пiд час пiдготовки закону про вiдчуження приватної земельної дiлянки слiд чiтко виходити з того, що держава має захищати, насамперед, право власника. Концепцiя ж урядового проекту пропонує, щоб громадянин ходив по iнстанцiях i доводив це своє право…

За скороченою процедурою народнi депутати розглянули й рекомендували на голосування для прийняття рiшення:

- проект Закону про внесення змiн до деяких законiв України щодо повноважень Мiнiстерства оборони у вiйськово-полiтичному та цивiльно-вiйськовому спiвробiтництвi. Доповiдав державний секретар Мiнiстерства оборони України Вiктор БАННИХ. Спiвдоповiдав голова пiдкомiтету парламентського Комiтету з питань нацiональної безпеки i оборони Анатолiй ДОМАНСЬКИЙ;

- проект Закону про внесення змiн до Закону України "Про вищу освiту" щодо врегулювання правового й фiнансового механiзму навчання у вузах за державною квотою. Доповiдав секретар парламентського Комiтету з питань науки i освiти Володимир КАФАРСЬКИЙ;

- проект Закону про Товариство сприяння оборонi України. Спiвдоповiдав народний депутат України Вячеслав КОВАЛЬ, спiвдоповiдав голова пiдкомiтету парламентського Комiтету з питань молодiжної полiтики, фiзичної культури, спорту i туризму Олег ПЕТРОВ;

- проект Закону про внесення змiн до Декрету Кабiнету Мiнiстрiв України "Про систему валютного регулювання i валютного контролю" та Закону України "Про застосування реєстраторiв розрахункових операцiй у сферi торгiвлi, громадського харчування та послуг" (щодо обiгу банкiвських металiв). Слово мав перший заступник голови парламентського Комiтету з питань фiнансiв i банкiвської дiяльностi Вiктор КАПУСТIН;

- проект Закону про внесення доповнень до Закону України "Про платiжнi системи та переказ грошей в Українi" (щодо безпеки карткового ринку). Доповiдав Вiктор КАПУСТIН.

Пiсля ранкового засiдання народнi депутати працювали в комiтетах i фракцiях.

ПЛЕНАРНI ЗАСIДАННЯ ПРОДОВЖУЮТЬСЯ 19 ЧЕРВНЯ,
В ЧЕТВЕР. ЦЬОГО ДНЯ НАРОДНI ДЕПУТАТИ ПРАЦЮЮТЬ У РЕЖИМI ПРИЙНЯТТЯ РIШЕНЬ.

 
Повернутись до публікацій

Версія для друку