«Важливий день в Українському Парламенті.
Важливий передусім для європейської інтеграції України! Верховна Рада України вкотре підтвердила, що діє швидко й ефективно, коли йдеться про стратегічний вибір народу України», — наголосив Спікер Парламенту України.
Він висловив переконання, що сьогоднішні рішення Парламенту України стануть потужним аргументом для лідерів держав-членів Євросоюзу, які зберуться 14-15 грудня 2023 року на засіданні Європейської Ради та розглядатимуть питання про відкриття переговорів про вступ України до Євросоюзу.
Зокрема, у
пʼятницю, 8 грудня Верховна Рада України ухвалила такі рішення:
В ЦІЛОМУ:
№10203-1 — внесли зміни до Закону України «Про Національне антикорупційне бюро України» щодо посилення інституційної спроможності Національного антикорупційного бюро України. Зокрема, пропонується збільшення граничної чисельності штату НАБУ та збільшення кількості осіб начальницького складу.
№10262 — внесли зміни до Закону України «Про запобігання корупції» щодо приведення окремих положень у відповідність до висновків Європейської Комісії щодо України. Скасували обмеження повноважень НАЗК перевіряти активи держслужбовців, які вже пройшли перевірку, та щодо перевірки майна, набутого декларантами до призначення на посаду державної служби.
№10288-1 — внесли змін до деяких законів України щодо врахування експертної оцінки Ради Європи та її органів щодо прав національних меншин (спільнот) в окремих сферах. Акт законодавчо регулює реалізацію прав і свобод осіб, які належать до нацменшин (спільнот), відповідно до положень міжнародних документів. Документ пропонує закладам вищої освіти приватної форми власності право вільного вибору мови навчання, яка є офіційною мовою ЄС, крім мови держави-агресора. Нововведення не поширюються на російську мову як мову-агресора безстроково;
№10060 — внесли зміни до Кримінального процесуального кодексу України та інших законодавчих актів України щодо посилення самостійності Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Документ посилює автономний статус САП, який стає незалежним від Офісу Генпрокурора.
№10289 — внесли
зміни до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення будівництва та
експлуатації Національного військового меморіального кладовища. Акт спрощує дозвільну
систему, зокрема виділення земельних ділянок для будівництва Національного
військового меморіального кладовища.