Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук разом із Головою Національних зборів Франції Яель Брон-Піве відвідав сьогодні з робочим візитом Чернігівщину. Адже саме Франція взяла «шефство» на Чернігівською областю за Планом відновлення України  і вже зробила певні кроки у реалізації нагальних для області проектів.

 Делегація зустрілася із керівництвом області та відвідала низку об’єктів, які були зруйновані або пошкоджені внаслідок російської агресії. Чернігівська область — один з тих регіонів України, які найбільше постраждали на початку війни.

За словами начальника Чернігівської обласної військової адміністрації В’ячеслава Чауса,  внаслідок активних бойових дій 8,5 тисяч об’єктів області зруйновано — і це переважно житловий фонд, знищено 33 мости і переходи та розбито тисячу кілометрів доріг.

«Чернігівщина — колиска історії України, яка постраждала від ворога дуже сильно. Саме тому ми сьогодні хочемо показати нашим французьким партнерам, які беруть під опіку Чернігівську область, що залишилося тут після росії. Для нас важливо, щоб люди, які говорять про Україну, — бачили Україну», — зазначив Руслан Стефанчук під час огляду майже вщент зруйнованого російськими бомбами кардіологічного центру.

За його словами,  візит французьких колег демонструє, що Франція —  разом з Україною і проти тих, хто руйнує цивілізований світ: «Я вдячний, що Франція бере активну участь у відновленні України, зокрема Чернігівщини. Переконаний, що після сьогоднішнього візиту ми побачимо ще більше практичних кроків з відбудови регіону».

Крім того, Голова українського Парламенту та французькі гості також побачили десятки зруйнованих будинків у передмісті Чернігова,  зустрілися із чернігівчанами, що втратили свої домівки, а сьогодні проживають у модульних містечках. За словами Руслана Стефанчука, люди просять про одне – відновити їхні оселі, щоб пережити можливу важку зиму. 

Голова Національних зборів Франції Яель Брон-Піве була вражена побаченим.

«Для нас було дуже важливо приїхати в Україну, продемонструвати свою підтримку і побачити на власні очі все, що тут відбулося. Хочу запевнити всіх українців – ми поруч з вами, ми вам допомагаємо, і будемо розвивати стосунки як на рівні двох парламентів, так і на місцях, для того, щоби зробити наші взаємини якомога тіснішими», — зауважила пані Голова, додавши, що вона та її колеги готові стати посланцями України у Європі для ще більшого посилення коаліції на підтримку нашої держави. 

«Ми будемо вашими очима, вашим голосом, будемо передавати весь біль та жах, який побачили. Для нас важливо продовжувати підтримку України, тому що Україна захищає наші спільні цінності», — наголосила  Яель Брон-Піве.

 

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Топ-новина”

13 червня 2024 15:08
13 червня 2024 14:30
12 червня 2024 21:25
12 червня 2024 20:51
12 червня 2024 20:07
12 червня 2024 18:50
12 червня 2024 17:47
12 червня 2024 17:42
12 червня 2024 14:55
12 червня 2024 12:58